Zamknij
REKLAMA

Ostatni dzwonek by zapisać dziecko na zajęcia dodatkowe. Rusza VII edycja kreatywnych kursów dla dzieci w Lesznie

09:58, 19.09.2019 | Tekst promocyjny
Skomentuj

Rusza VII edycja kreatywnych kursów dla dzieci w Lesznie

Już dziś rusza siódma edycja kreatywnych kursów dla dzieci w wieku 2-10 lat w Arenie Kreatywnej Edukacji w Lesznie. Ta wyjątkowa oferta cieszy się ogromnym zainteresowaniem głównie dlatego, że jest znakomicie dopasowana do potrzeb dzieci na poszczególnych etapach ich rozwoju.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i stanowią cykl warsztatów realizowanych od września do czerwca. W ciągu całorocznej przygody edukacyjnej dzieci w wieku 2-10 lat spotykają się w stałych, kameralnych grupach, by w radosnej atmosferze i poczuciu bezpieczeństwa rozwijać swoje umiejętności i wiedzę o świecie.
Arena Kreatywnej Edukacji to placówka działająca w oparciu o autorski program objęty patronatem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Program kursów dla dzieci nastawiony jest przede wszystkim na stymulowanie kreatywności i rozwijanie umiejętności społecznych. Powstał on z myślą o rozwijaniu kluczowych kompetencji z uwzględnieniem potrzeb i możliwości dzieci na danym etapie rozwoju. Stąd też proponowany podział na grupy wiekowe, umożliwiający dostosowanie metod i treści oraz koncentrację na wyzwaniach specyficznych dla dzieci w określonym wieku.

Grupa 2/3-latków z rodzicami
Zajęcia dla naszych najmłodszych uczestników odbywają się z udziałem rodziców. Realizowane zabawy i zadania wspierają dzieci w aspekcie intelektualnym i ruchowym, pobudzają wyobraźnię, uczą rozumienia emocji oraz zachęcają do współpracy z rówieśnikami. Dla rodziców natomiast stanowią doskonałą okazję do twórczego spędzania czasu z dzieckiem oraz wzmacniania wzajemnej więzi.

Grupa 3-4-latków
Zajęcia w tej grupie stanowią ciekawą ofertę zarówno dla przedszkolaków, jak i dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola, dla których udział w kursie jest źródłem cennych doświadczeń adaptacyjnych. Celem spotkań jest między innymi stymulowanie kreatywnego myślenia i działania na bazie bogatej w tym wieku wyobraźni, pobudzanie ciekawości świata, poszerzanie wiedzy oraz inspirowanie do zadawania pytań. Ponadto realizowane zadania wspierają rozwój mowy oraz prawidłową artykulację, ćwiczą cierpliwość i systematyczność, doskonalą sprawność ruchową oraz zdolności manualne. Zajęcia mają również na celu kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji, a także utrwalanie właściwych zasad kultury osobistej i dobrych nawyków

Grupy 4-5-latków oraz 6-7-latków
Proponowane podczas zajęć aktywności wpływają na wszechstronny rozwój w aspekcie fizycznym, emocjonalnym, społecznym i umysłowym, a to stanowi podstawę sukcesów w nauce, jak również w kontaktach z rówieśnikami. Celem kursu jest inspirowanie do poszerzania wiedzy o świecie, porządkowanie wiedzy, dokonywanie klasyfikacji oraz poznawanie strategii zapamiętywania, wzmacnianie koncentracji uwagi, ćwiczenie spostrzegawczości i pamięci fotograficznej. Warsztaty nastawione są także na usprawnianie zdolności manualnych, mobilizowanie do wytrwałości w dążeniu do celu oraz wypracowanie nawyku dokańczania rozpoczętych działań. W trakcie zajęć uczestnicy pogłębiają świadomość własnych stanów emocjonalnych, doskonalą umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, a także kształtują nawyki sprzyjające współpracy w grupie, rozwijają umiejętności komunikacyjne oraz poznają sposoby rozwiązywania konfliktów.

Grupa 8-10-latków
Pojawiające się w życiu 8-10-latków nowe obowiązki i wyzwania wymagają od nich szeregu umiejętności i kompetencji. Odpowiadając na potrzeby tego wieku program kursu nastawiony jest przede wszystkim na doskonalenie rozwoju intelektualnego, społecznego i emocjonalnego dzieci. Kurs ma na celu kształtowanie postawy otwartości na niestandardowe rozwiązania i stymulowanie nieszablonowego myślenia, ukazanie nauki jako źródła fascynujących odkryć i zachęcanie do samokształcenia, wzmacnianie asertywności, rozwijanie inteligencji emocjonalnej, doskonalenie umiejętności systematyzacji pojęć i łączenia ich w związki przyczynowo-skutkowe, kształtowanie wnikliwości w dokonywaniu spostrzeżeń wzrokowych i słuchowych, a także wspieranie rozwoju uwagi dowolnej i koncentracji na zadaniu oraz wytrwałości w finalizowaniu podjętych przedsięwzięć.

Jak pracujemy?
Program opiera się na różnych metodach pracy pedagogicznej, których skuteczność potwierdzają badania naukowe i nasze wieloletnie doświadczenia. Podczas zajęć uczestnicy biorą udział w zabawach plastycznych, ruchowych, teatralnych, muzycznych, logopedycznych i psychopedagogicznych, rozwiązują zagadki, łamigłówki, rebusy. Sprawdzają się w zespołowych grach dydaktycznych, mają także okazję obserwować i analizować doświadczenia oraz eksperymenty.

Kiedy odbywają się zajęcia?
Warsztaty dla każdej grupy wiekowej odbywają się raz w tygodniu zgodnie z harmonogramem:

Grupy 2/3-latków z rodzicami – poniedziałek 17.15, środa 16.00, 17.00, czwartek 10.00, 11.00.

Grupa 3-4-latków - poniedziałek godz. 16.00.

Grupy 4-5-latków – wtorek 16.00, czwartek 16.00.

Grupy 6-7-latków – wtorek 17.15, czwartek 17.15.

Grupa 8-10-latków – wtorek 17.15-18.30

Część grup jest już zamknięta, ale w niektórych są jeszcze ostatnie wolne miejsca.
Więcej informacji na temat kursów dla dzieci: http://arena.edu.pl/kursy-dla-dzieci

Kulisy arenowych zajęć odkrywają filmy nagrane z udziałem dzieci - uczestników kreatywnych kursów. Klimat zajęć przepełniony jest pozytywną energią, radosnym eksplorowaniem i dużą dawką różnorodnych oddziaływań.

Zobaczcie sami:

https://youtu.be/o1_1VX1aUW4

https://youtu.be/ZkZXBCWLG-U

https://youtu.be/qdOsP3d8zr8
 

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

AnkaAnka

0 0

Polecam bardzo, sprawdzone! 17:28, 16.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA