Zamknij
REKLAMA

Pogoda, że psa by z domu nie wygonił, a rowerzyści nie zawiedli (zdjęcia)

15:48, 05.10.2019 | JAC fot.JAC
Skomentuj
REKLAMA

Firma Strabag miała czas na wybudowanie ścieżki pieszo-rowerowej z Gołanic do Włoszakowic do końca września, dlatego dopiero dzisiaj oficjalnie oddano ją do użytku.

Strabag mocno przyspieszył prace, dzięki czemu  rowerzyści mogli korzystać z długo oczekiwanego traktu już w okresie sezonu letniego. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonano na Krzyżowcu, gdzie ścieżka przebiega pomiędzy posadzonymi przed 224 laty dębami, dziś  będącymi pomnikami przyrody. Na ceremonię przyjechali uczestnicy rajdu rowerowego zorganizowanego specjalnie na tę okazję przez Organizację Turystyczną Leszno - Region i włoszakowicki Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nowo wybudowany 10-kilometrowy odcinek ścieżki kosztował 9,5 miliona złotych. Powiat otrzymał 6,5 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej, a także finansowe wsparcie gminy Włoszakowice. W ramach inwestycji powstało na terenie powiatu leszczyńskiego 8 miejsc przesiadkowych w pobliżu parkingów samochodowych i przystanków komunikacji publicznej, co zachęca do wykorzystania roweru przynajmniej w części podróży. Ograniczenie emisji spalin było głównym kryterium w ocenie wniosku o dofinansowanie tej inwestycji.

Meta rajdu mieściła się przy włoszakowickim pałacu, gdzie rowerzyści wspólnie z samorządowcami usmażyli co nieco nad ogniskiem. Cyklistom nie żałowano słów uznania, ponieważ zjawili się w liczbie około 50 osób, mimo że pogoda z rana była "że psa by z domu nie wygonił".

(JAC fot.JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA