Zamknij
REKLAMA

Jan Dziedziczak zapewnia wyborców: Kopalni w Oczkowicach nie będzie!

12:05, 10.10.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości, stanowczo zapewnia, że rząd nie ma planów budowy kopalni węgla brunatnego w Oczkowicach. W czwartek, na konferencji prasowej w Lesznie, tłumaczył, że projekt ustawy regulującej kwestie takich inwestycji, zostanie najpewniej wycofany z najbliższego posiedzenia sejmu.

Kopalnia węgla brunatnego w okolicach Krobi i Miejskiej Górki to jeden z wiodących tematów obecnej kampanii wyborczej w naszym regionie. Wydawało się, że temat jest już zamknięty, że po wielkich protestach mieszkańców miejscowości, gdzie miała być odkrywka, rząd zrezygnował z tej inwestycji. Tymczasem posłowie PiS złożyli w sejmie projekt ustawy zmieniającej prawo geologiczne i górnicze, w którym jest zapis, że samorządy nie będą mieć żadnego wpływu na budowę kopalni, że jeśli odkrywka spełnia określone warunki techniczne, to może być eksploatowana. Złoże w Oczkowicach je spełnia. O tej sprawie piszemy w najnowszym wydaniu "ABC". Mamy tam opinie parlamentarzystów PiS z naszego regionu.

W środę, na konferencji prasowej w Lesznie, poseł Wojciech Ziemniak ujawnił, że projekt ustawy posłów PiS ma być omawiany na najbliższym posiedzeniu sejmu, które odbędzie się dwa dni po wyborach i  jeszcze w starym poselskim składzie.  Ziemniak powiedział także, że początkowo pod projektem ustawy był podpisany poseł PiS Jan Mosiński, ale wycofał swoje nazwisko. Nadal jednak pod dokumentem jest podpis innego posła PiS z naszego okręgu - Piotra Kalety.

[ZT]44193[/ZT]

Dzień później do tej sprawy odniósł się poseł Jan Dziedziczak. Na konferencji prasowej mówił, że zarówno on, jak też Adam Kośmider, kandydat PiS na senatora, są zdecydowanie przeciwni budowie kopalni w Oczkowicach. Zapewniał, że inwestycja nie powstanie oraz że kontrowersyjny projekt ustawy zostanie najpewniej wycofany z obrad sejmu.

- Kopalnia w Oczkowicach nie jest na liście kwalifikowanych do budowy, kopalni w Oczkowicach nie będzie - powtórzył.

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

pytam sie pytam sie

6 1

Ale co ma Kośmider do tego ? 12:36, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jan W.Jan W.

5 5

Węgiel to jest surowiec naturalny naszego kraju. Dlaczego ktoś chce się go wyprzeć? A może od razu wyprzemy się polskości, bo tak chce Bruksela, albo Waszyngton? Wstyd!
Powinniśmy móc korzystać z węgla. Przecież Prezes Kaczyński zapewnia, że będzie dotował pieniędzmi z podatków polskie kopalnie węgla, a tu takie coś. 14:21, 10.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AdaAda

3 0

Człowieku. Jak chcesz to zgłoś swoją działkę i dom. Niech na miejscu twego domu powstanie kopalnia. Ja tego sobie nie życzę. Jesteśmy rolnikami a nie gornikami 19:38, 10.10.2019


REKLAMA