Zamknij
REKLAMA

Dąbcze ogłosiło konkurs. Piszemy o jego szczegółach

09:00, 16.10.2019 | jrs, fot. archiwum ABC, Dąbcze Info24
Skomentuj
REKLAMA

Sołtys Dąbcza Łukasz Wleklik i Rada Sołecka ogłosili konkurs na logo i hasło promujące miejscowość.

- Hasło i logo mają zachęcać do odwiedzenia Dąbcza, wybrania się do nas na spacer albo przejażdżkę rowerową i oczywiście zamieszkania. Hasło i logo mają mówić - u nas jest fajnie - tak o inicjatywie mówi sołtys Łukasz Wleklik.

Gdy ogłoszono konkurs, pierwsza propozycja została przesłana już po 3 godzinach, kolejne trafiają do organizatorów.

W regulaminie konkursu zapisano, że logo powinno nawiązywać graficznie do liścia, pnia, żołędzia, korony lub całego dębu. Może również zawierać hasło promujące.

- Chcemy, by logo wywoływało pozytywne skojarzenie z Dąbczem - podkreśla Ł. Wleklik.. - Jeśli chodzi o hasło ma zawierać nazwę miejscowości, być krótkie, ale wyraźne w wymowie, powinno zachęcać do odwiedzenia naszej miejscowości i podkreślać jej atrakcyjność. 

Propozycje haseł i loga można zgłaszać poprzez facebookowy profil - Dąbcze Info24. Jedna osoba może zaprojektować logo i hasło lub tylko logo, czy tylko hasło. Propozycje należy przesyłać do 27 listopada.

Zwycięzcę konkursu wyłoni jury, do którego zaproszono burmistrza Rydzyna Kornela Malcherka. Zasiądą w nim również grafik lub artysta, sołtys Ł. Wleklik oraz przedstawiciel Rady Sołeckiej. 

- Zwycięskie logo chcemy je umieszczać na naszych gadżetach. Myślimy o zakupie parasoli i namiotów. Mamy pomysł, by wiosną sadzić dęby i przy nich umieścimy logo. Jest grupa mieszkańców Dąbcza, która w przyszłym roku wybiera się na rundę żużlową Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawie. Chcemy przygotować transparent z naszymi hasłem i logo. Chcemy, by było nas widać - zapowiada sołtys Ł. Wleklik.

(jrs, fot. archiwum ABC, Dąbcze Info24)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

JanuszJanusz

0 2

Konkurs konkursem, ale jakie są nagrody? Jeśli chcą mieć przyzwoite logo, to trzeba jakoś zachęcić grafików. Jeśli chcą liczyć na uczniów i fakt, że będzie do portfolio to powodzenia życzę :/ 13:46, 17.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TeresaTeresa

0 2

Najlepiej szambowoz bo tam wiecznie śmierdzi. Dabcze Wieś kalem płynąca. 21:00, 17.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA