Zamknij
REKLAMA

Przejście dla pieszych otwarte. Kiedy pojadą przez nie samochody? (zdjęcia)

11:58, 14.02.2020 | J.W. Fot. P. Piotrowski
REKLAMA
Skomentuj

Zakończyły się prace kolejowe na przejściu przez tory pomiędzy ul. Słowiańską a Rondem Zatorze. Jest już w całości otwarte, ale tylko dla pieszych i osób poruszających się rowerami. Ruchu samochodowego póki co na nim nie będzie.

Przejście przebudowano w ramach modernizacji magistrali kolejowej Wrocław-Poznań. Ma nową nawierzchnię i oświetlenie, wymienione tory, zamontowane urządzenia działające w ramach nowego systemu sterowania ruchem kolejowym, także kamery.

O tym, czy dość szerokie przejście może być także przejazdem dla samochodów (przed laty było czynne dla ruchu aut) już kilka tygodni temu rozmawialiśmy z Radosławem Śledzińskim, rzecznikiem PKP PLK w Poznaniu. Powiedział nam wtedy, że ze strony zarządcy dróg dochodzących do przejścia potrzebny jest projekt organizacji ruchu i że kolej musi się z nim zapoznać, bo bez tego nie ma możliwości udostępnienia przejazdu. Zauważył też, że pomysłom na otwarcie tego przejazdu już wcześniej przeciwna była policja. Ponoć dlatego, że spowodowałoby to dodatkowe utrudnienia w ruchu pojazdów. Tymczasem, jak sprawdziliśmy, leszczyńska policja nie jest przeciwna otwarciu przyjazdu pomiędzy ul. Słowiańską a Rondem Zatorze, jednak ona też zaznacza, iż wszystko zależy od projektu reorganizacji ruchu opracowanego przez zarządcę tych i pobliskich ulic.

Kilka tygodni temu kontaktowaliśmy się więc z Miejskim Zarządem Dróg i Inwestycji. Powiedziano nam, że reorganizacja ruchu w kontekście ewentualnego otwarcia przejazdu w zasadzie nie jest potrzebna, wystarczy dotychczasowe oznakowanie.

- Z przedstawicielami miasta regularnie kontaktujmy się w sprawie inwestycji kolejowej, w tym ewentualnego dopuszczenia ruchu samochodowego pomiędzy ul. Słowiańską a Rondem Zatorze - mówi Radosław Śledziński. - Czekamy na decyzje dotyczące reorganizacji ruchu, ale ze strony zarządcy dróg jeszcze one nie zapadły. W związku z tym przejazdu przez tory obecnie być nie może.

(J.W. Fot. P. Piotrowski )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (13)

2 6

Dobrze by było ten przejazd otworzyć. Moim zdaniem jeżeli chodzi o organizację ruchu to można usunąć znak A-7 (ustąp pierwszeństwa) z każdego wjazdu na rondo (czyli wjeżdżający ma wtedy pierwszeństwo). Można też dodatkowo zastawić północną część ronda, tak aby np. z wiaduktu na Zatorze jechało się przez dworzec. Owszem, jedziesz dalej, ale za to bez korków. Wtedy można by spokojnie remontować wiadukt. 13:19, 14.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JanJan

4 0

A na dworcu to myślisz, że nie zrobiłby się korek, zwłaszcza, że tam są np. parkingi? 17:27, 14.02.2020


He he He he

4 1

Geniusz ha ha ha jechać przez PKP żeby dojechać no geniusz

Zmienić warunki korzystania z ronda geniusz do potęgi brawo 15:05, 14.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ja Ja

1 1

A w czym problem dojeżdzający do ronda to samo co wszędzie 23:22, 14.02.2020


Robi Robi

5 2

Otworzyć przejazd po co jeżdzić w koło przez wiadukt 23:19, 14.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OctaviaOctavia

4 3

Jestem za otwarciem tego przejazdu, na pewno usprawni ruch do miasta ludziom z zatorza i rozładuje ruch na wiadukcie :) 02:03, 15.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kultowy zegarkultowy zegar

3 0

Szkoda, że nikt nie przypilnował i nie szuka kultowego zegara na konstrukcji przejścia podziemnego. Zegar był z daleka widoczny i przydatny. Wskazywał czas nam, podążającym na dworzec kolejowy, żeby zdążyć na pociąg. Teraz, po remoncie, ten zegar też by się przydał. Tak uciekają nam nasze lokalne symbole, o których nie pamiętamy.


07:50, 15.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PjkPjk

4 3

Oby go nigdy nie otwarli.
Otwarcie spowoduje korki.
Gdy tylko zamkna sie szlabany jak bedzie jechal pociąg, zakorkowany bedzie zjazd z wiaduktu, wyjazd z dworca, i wyjazd z Zatorza. I tak 20 jak nie więcej razy dziennie.
Pozatym co z wyjazdem dalej na Aleje?
Tam to dopiero będzie Meksyk.. 08:37, 15.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NieNie

2 2

Tylko nie otwierajcie.. Bo będzie jeszcze gorzej niż jest.. Tylko korki zostana 14:49, 15.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KRKR

0 2

Może być otwarty ale tylko dla autobusów i służb. Jak odtworza dla wszystkich to będzie masakra.? 17:59, 15.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaxMax

4 0

Otwarcie tego przejazdu dla pojazdów samochodowych może nastąpić tylko tymczasowo i tylko w sytuacjach awaryjnych związany z komunikacją w mieście. Taka rola tego przejazdu został przewidziana w czasie budowy ronda pomiędzy ul. Kasprowicz, Święciechowską, Dworcową, i zjazdem z Wiaduktu. Dzisiaj można odnieść wrażenie że jest nacisk na otwarcie tego przejazdu na stałe co jest niemożliwe ze względu bezpieczeństwa. Otwarcie tego przejazdu spowoduje bardzo niebezpieczne sytuacje w ruchu samochodowym i kolejowym na tym przejeździe i na przejdzie kolejowym ulicy Święciechowskiej. Natomiast jeżeli ktoś twierdzi że otwarcie tego przejazdu może nastąpić przy dzisiejszym oznakowaniu i organizacji ruchu to jest w błędzie. 22:41, 15.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dawac zegarDawac zegar

0 0

Dawać zegar!!! 16:20, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

fgfg

1 0

otwieranie przejazdu jest całkowicie zbędne - przejazd od drugiej strony przejazdu Słowiańską do ronda: 1,3 km i 3 minuty, od ronda do tego miejsca za przejazdem 2,8 km i 5 minut, ale tą trasę w drogą stronę wybiera promil kierowców, bo tam nic nie ma szczególnie wartego tłumnego odwiedzania, większość jedzie w kierunku Krasińskiego a to tylko dodatkowo 1,5 km i ze 2-3 minuty, wariant z otwieranym przejazdem: KORKI PO 20 MINUT PRZY KAŻDYM (CZĘSTYM) ZAMKNIĘCIU SZLABANÓW, dodatkowe zamieszanie na skrzyżowaniach gdy przejazd otwarty, dodatkowo zablokowana Tama Kolejowa gdy zamknięty - słowem wariactwo. Żadne przepisy nie zabraniają jadącym z Zatorza by zablokować rondo czekając na otwarcie szlabanów, bo przecież zaoszczędzą 300 ml paliwa, to będą stać jak dziś przy Akwawicie 13:35, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone