Zamknij
REKLAMA

W dwóch parkach w Lesznie trwa rewitalizacja. Będzie też kolejny, zupełnie nowy park! (zdjęcia)

09:24, 18.02.2020 | P.P, fot. P. Piotrowski
REKLAMA
Skomentuj

Od jakiegoś czasu parki Jana Jonstona (przy Szkole Podstawowej nr 7) i Johana Heermana (przy hali Ćwicznia Miejska) są wyłączone z użytku publicznego. Przechodzą rewitalizację. Dodatkowo w Lesznie powstanie jeszcze jeden park.

Parki Jonstona i Heermana zostaną wkrótce otwarte w nowej formie. Do 30 kwietnia 2020 roku wykonawca ma czas na zakończenie prac. 

W obu parkach wykonane zostaną ścieżki, oświetlenie, kosze na śmieci, odświeżone zostaną ławki, staną tablice dydaktyczne i stojaki na rowery.

- W rewitalizowanych parkach zakończyła się ocena dendrologiczna drzew. Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, ponieważ większość drzewostanu okazała się zdrowa i mocna. Musieliśmy wyciąć tylko kilka drzew, w których miejsce posadzone będą nowe. Obecnie wykonawca rewitalizacji w parkach zdjął już nawierzchnię, która będzie zastąpiona nową. Są wytyczone ścieżki i wkrótce będą utwardzane. Pojawiają się już drobne nasadzenia drzew. Do remontu zostały oddane wszystkie ławki, które powrócą tam w odświeżonej formie - poinformowała Lucyna Gbiorczyk z Biura Prasowego Urzędu Miasta Leszna.

Powstanie także jeszcze jedno, zupełnie nowe miejsce. W Gronowie przy ul. Kordeckiego jest duży, niezagospodarowany teren, na którym do 30 czerwca 2020 roku ma powstać park.

 

 

(P.P, fot. P. Piotrowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

ExtraExtra

6 7

Pani Lusiu,wszystko ładnie. Park w mini zoo też piękny coraz bardziej.Dwa lata temu obiecywał nowy park przy Unii Europejskiej z wieloma atrakcjami jakimiś zjezdzalniami dla dzieci i co ? Nic jeszcze nie ruszono ! 09:34, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anżej DupaAnżej Dupa

13 2

Gdyby nie fakt, że wszyscy mamy swoje oczy i mózgi, to czytając leszno24.pl można by odnieść wrażenie, że Leszno to raj na ziemi, a władzę sprawują tu nie ludzie, a anioły. Josef Goebels jest z was strasznie dumny,. 11:11, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sąsiadsąsiad

0 0

A kiedy - chociażby uporządkowania- doczeka sie Park Satyryków za Teatrem Miejskim? Gdy popada deszcz to alejki (ścieżki? ) stają się błotniste i trudno z nich korzystać. I dość ważnym problemem to niemożność skorzystania z ustawionych tam ławek w okresie wiosenno-letnim i jesienią. A wszystko to za sprawą gnieżdżących się tam ptaków. Może dać im zadaszenie??? 23:16, 20.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone