Zamknij
REKLAMA

Pozytywne zamieszanie w leszczyńskim Koniorze (zdjęcia)

10:38, 21.02.2020 | jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

W piątek, 21 lutego świetlica w Zespole Szkół Technicznych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie na kilka godzin została zmieniona w pracownię stolarską. Już wyjaśniamy z jakiego powodu.

W Koniorze powstał pomysł, by szkolną świetlicę nieco odmienić i nadać jej młodzieżowy ton.

- To jest miejsce, w którym młodzież spędza czas na przerwach. Z sali chętnie korzystają uczniowie, którzy dojeżdżają, tu czekają na rozpoczęcie zajęć, po lekcjach wolą być tutaj niż na dworcu - mówi Renata Perek, dyrektor ZST CKZiU.

W świetlicy były już bujane fotele, które uczniom przypadły do gustu. Nowym pomysłem są siedziska i ławy z palet. To dość modny rodzaj mebla. W ramach działań Klubu Młodych Odkrywców, któremu patronuje Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, w zbudowanie konstrukcji z palet zaangażowali się uczniowie. Do pracy zgłosili się chętni z różnych klas, byli podzieleni na kilka zespołów. Każdy wykonywał swój pomysł.

Dodajmy, że ZST CKZiU jest regionalnym partnerem CN Kopernik i wspiera działania innych szkolnych KMO w Lesznie i okolicy.

- Jestem pod wielkim wrażeniem jak prężnie działa nasz partner regionalny. Wiele miejsc w Polsce odwiedziłem, ale tu w Lesznie mogę tylko powiedzieć "wow" - Kamil Wachol, koordynator projektu Konstruktorzy Marzeń, pochwalił leszczyńskiego "Koniora".

Siedziska powstały właśnie w ramach projektu Konstruktorzy Marzeń.

- Dlatego z centrum Kopernik otrzymaliśmy palety, wkręty i kółka do budowy mebli, wsparła nas również firma Bud-Met przekazując palety, natomiast narzędzia, którymi pracują uczniowie, ufundowała Rada Rodziców. Konstrukcje, które powstaną będziemy testować, te najlepsze posłużą do budowania następnych tego typu mebli - zapowiada Dariusz Bojek, wicedyrektor szkoły, który w szkole prowadzi Klub Młodych Odkrywców.

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

RodzicRodzic

0 0

Widać że młodzieży takie zajęcie sprawiło wiele frajdy. ? Więcej takich inicjatyw. ? Brawo Wy. 17:33, 21.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RODZICRODZIC

0 0

Świetna inicjatywa! Brawo dla uczniów i nauczycieli! 18:10, 21.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone