Zamknij
REKLAMA

Sala ślubów w ratuszu w Lesznie odnowiona. W weekend dwie pary powiedzą sobie TAK (zdjęcia)

08:48, 26.03.2020 | JAC, fot. JAC
REKLAMA
Skomentuj

Nowożeńcom towarzyszyć będzie mocno ograniczona liczba gości z powodu koronawirusa. Są pary, które przekładają śluby na "lepszy" czas. 

Sala ceremonialna leszczyńskiego ratusza zyskała nowy wystrój. Remont przeprowadzony został po wymianie okien, co nastąpiło w ramach remontu elewacji budynku. Wymalowano też ściany, zawieszono nowe kotary oraz ustawiono inne kwiaty. Największą zmianą jest jednak pojawienie się krzeseł dla nowożeńców zamiast dotychczasowej kanapy.

W miniony weekend miały odbyć się dwa śluby, jednak zostały odwołane. Jedna z par miała problem, aby dojechać z zagranicy, a druga przełożyła ceremonię na czas bardziej sprzyjający spotkaniu się w gronie przyjaciół i rodziny.

- Na zbliżający się weekend zaplanowane były trzy śluby, jedna para zdecydowała się przełożyć ceremonię na inny termin - wyjaśnia Anna Szymaniak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Lesznie. - Do ubiegłego tygodnia nie ograniczaliśmy ilości gości podczas ceremonii, jednak pary same zapowiadały, że będzie to tylko 5, 10, czy kilkanaście osób.

Jednak teraz sytuacja się zmieniła, bo rząd wprowadził kolejne ograniczenia dotyczące zgromadzeń. W ślubach nie może wziąć udziału więcej niż 5 osób plus osoby prowadzące uroczystość. Tak więc, oprócz pary młodej i świadków w ceremonii uczestniczyć może tylko jeden gość.

- Z uwagi na obecną sytuację zawiesiliśmy organizowanie spotkań z prezydentem par obchodzących 50-lecie pożycia małżeńskiego - dodaje kierownik USC.

(JAC, fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

halinahalina

1 0

No wreszcie...super. 10:28, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone