Zamknij
REKLAMA

Bardzo duży wzrost zakażeń w Wielkopolsce. Ilu chorych na koronawirusa jest w Lesznie i powiecie?

19:53, 06.04.2020 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Tylko w poniedziałek w Wielkopolsce przybyło aż 54 zakażonych COVID-19. Według danych z godziny 19 w naszym województwie jest już 329 chorych. I ta liczba będzie rosła, bo są dwa powiaty, gdzie zakażeń na pewno będzie coraz więcej.

Chodzi o powiaty krotoszyński i pleszewski, w których w niedzielę i poniedziałek liczba chorych mocno się zwiększyła. W Krotoszynie zamknięta jest komenda policji, ewakuowano szpital. W powiecie pleszewskim tylko w poniedziałek wieczorem potwierdzono zakażenia 30 osób, w różnym wieku - od 26 do 90 lat.

Jak na tym tle wygląda Leszno i powiat leszczyński?

Według danych w Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, które śledzimy na bieżąco, nowych zachorowań nie ma. Potwierdza to wieczorny oficjalny komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lesznie. Starostwo Powiatowe w Lesznie poinformowało tymczasem o jednym nowym potwierdzonym zakażeniu, ale nie udało nam się ustalić nic więcej.

Zatem, powołując się na leszczyński sanepid w Lesznie i powiecie leszczyńskim jest teraz 14 osób z koronawirusem, 5 osób ma nadzór epidemiologiczny, 337 przebywa na kwarantannie, 10 jest w izolacji, a 4 chorych - w szpitalu zakaźnym w Poznaniu.

Wciąż rośnie liczba zakażonych w sąsiednim powiecie górowskim. Wieczorem poinformowano o nowych przypadkach, w sumie jest już 19 chorych. W powiecie gostyńskim także był dziś wzrost. Obecnie jest 7 chorych.

Na zdjęciu: baner zachęcający do pozostania w domu, ustawiony w Rydzynie, z inicjatywy samorządu gminy.

[ZT]45686[/ZT]

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Et Et

1 2

Skonczcie siać panikę!!
https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/877697/byla-szczypiornistka-zdziwiona-zakazami-w-polsce-w-norwegii-zalecaja-uprawianie-
00:56, 08.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA