Zamknij
REKLAMA

Galerie i centra handlowe w Lesznie otwarto. Klientów nie brakuje. Muszą się jednak stosować do obostrzeń

11:17, 04.05.2020 | jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Od poniedziałku, 4 maja można robić zakupy w galeriach i centrach handlowych. W tych leszczyńskich zrobił się ruch.

Dla kupujących otwarta jest Galeria Leszno, chociaż w sklepach wprowadzono ograniczenia związane z liczbą klientów. Z profilu placówki na Facebooku można się dowiedzieć m.in., że należy używać płynów antybakteryjnych, klienci mają zachować bezpieczną odległość podczas zakupów (2 m), proszeni są, by w miarę możliwości płacić zbliżeniowo, mają także pamiętać o maseczkach i rękawiczkach jednorazowych lub foliowych. Poruszając się po galerii klienci mają trzymać się prawej strony. Jeśli chodzi o parkowanie pojazdów, prośba, by stawiać auta na co drugim miejscu parkingowym.

Sprawdziliśmy jak to wygląda w Centrum Handlowym Nasze Leszno.

- O godzinie 10 klienci weszli do centrum. Tak długo było ono zamknięte, że wyczuwało się zainteresowanie klientów - mówi Wojciech Rymwid, dyrektor zarządzający Centrum Handlowego Nasze Leszno, który przyznał, że przed otwarciem centrum pracy było sporo, by zapewnić bezpieczeństwo pracownikom sklepów i klientom.

Klienci wchodząc do centrum dezynfekują dłonie, środki są dostępne. Przy wejściach do każdego punktu są informacje o liczbie klientów, którzy mogą przebywać w sklepie.

- Cztery razy dziennie dezynfekujemy toalety i co godzinę punkty newralgiczne, jak klamki. Podajemy komunikaty przypominające o obostrzeniach.

Poza biurem podróży i lokalem fitness, reszta sklepów działa.

Godziny otwarcia pozostają te, które były przed zamknięciem centrum. Jeśli jednak sklepy będą chciały mieć swoje godziny otwarcia, mają do tego prawo.

Centrum Handlowe Manhattan również informuje, że od poniedziałku, 4 maja czeka na klientów we wszystkich punktach handlowych i usługowych, z wyłączeniem lokali gastronomicznych, Klubu 36 minut i wysp handlowych.

W przestrzeni ogólnopolskiej pojawiły się informacje o tym, że Empik będzie odstępował od umów w galeriach handlowych. Sprawdziliśmy, w Centrum Handlowym Manhattan i w Galerii Leszno sklepy Empik otwarto. Natomiast w Galerii Leszno nie otwarto sklepów grupy LPP, do której należy m.in. Reserved.

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ahahaahaha

10 2

dalej sie bawcie haha 15:32, 04.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz