Zamknij
REKLAMA

Od kilku dni można zauważyć spory ruch na Rynku w Lesznie, który wiosennie się zmienia (zdjęcia)

11:38, 20.05.2020 | jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Od poniedziałku możemy wybrać się do restauracji, kawiarni, baru, a także zjeść w centrum handlowym w wydzielonej przestrzeni gastronomicznej, a już niebawem można będzie usiąść w jednym z kilku ogródków wiedeńskich na leszczyńskim Rynku.

Oczywiście z zachowaniem zasad, które obowiązują lokale gastronomiczne.

Na jedną osobę muszą przypadać co najmniej 4 metry kwadratowe, po każdym kliencie obowiązkowa jest dezynfekcja stolików, a odległości między nimi muszą być dwumetrowe. Blaty mogą być odsunięte od siebie o metr, ale pod warunkiem, że oddziela je przegroda. Obowiązuje także zachowanie dystansu 1,5 metra od gości siedzących przy osobnych stolikach. Kucharze i obsługa lokalu gastronomicznego mają być w maseczkach, ale nie dotyczy to gości przy stolikach.

Mimo że nie było jeszcze wiadomo kiedy zacznie się luzowanie obostrzeń w gastronomii, na leszczyńskim Rynku już w ubiegłym tygodniu zaczęły pojawiać się pierwsze konstrukcje ogródków wiedeńskich.

Biuro Prasowe Prezydenta informuje, że 31 marca minął termin zgłaszania chęci ich ustawienia. Zgłoszeń było 9. 

- Z uwagi na sytuację związaną z pandemią koronawirusa, wnioski osób, które są zainteresowane wystawieniem ogródka, czy stolików z krzesłami, po tym terminie są rozpatrywane indywidualnie - mówi Paulina Szulczyńska z Biura Prasowego Prezydenta.

Prezydent Łukasz Borowiak wykonał ukłon w kierunku prowadzących ogródki wiedeńskie. Wydał zgodę, by stawka najmu powierzchni pod ogródki za 3 miesiące została obniżona o 50 procent, a więc w czerwcu, lipcu i sierpniu stawka za metr kwadratowy powierzchni ogródka wynosić będzie dziennie 0,40 zł.

(jrs, Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

srandemicznesrandemiczne

0 0

*%#)!& jak sie nie obudzicie to 3 fale wprowadzi rudy na wrzesien i na grudzien hehehe. bedzie znowu akcja w mass mediach " zostan w domu w te swieta" hahaha!!!!! napewno slynny wirus bedzie czekal. 16:32, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aa

1 0

Łaskawy Pan "Prezydent Łukasz Borowiak wykonał ukłon w kierunku prowadzących ogródki wiedeńskie" a mógł zabić 20:48, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA