Zamknij
REKLAMA

Uwaga! Spodziewane są burze z gradem! Synoptycy podają, w jakich godzinach będzie niebezpiecznie

12:19, 10.07.2020 | lm, Fot. pixabay.com
Skomentuj
REKLAMA

W piątek, od godz. 14 do nawet 1 w nocy obowiązuje alert pogodowy dla całej Wielkopolski. Wydał go Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zapowiadane są burze z silnym wiatrem, na południu i wschodzie regionu nawet z gradem.

Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy naszych powiatów: gostyńskiego, kościańskiego, leszczyńskiego, rawickiego i miasta Leszna.

- Zapowiadane są burze z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/godz., lokalnie do 110 km/godz - informuje synoptyk IMGW Piotr Szewczak w TVP Poznań.

Pogodowy alert obowiązuje od godz. 14 do 1 w nocy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk wynosi 85 proc.

(lm, Fot. pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

HH

7 1

Nic nie będzie, żadnych burz i żadnego silnego wiatru. Zawsze jak ostrzegają to nic z tego nie wychodzi. 14:07, 10.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DagmaraDagmara

7 0

Sytuacja na chwilę obecną...

W kółku zaznaczyłam gdzie jest Leszno, a ta plamka niebieska zasłaniająca nasze miasto to był (chyba) ten lekki opad sprzed kilku minut.

Ogólnie całość idzie ukosem na Suwałki i prawdopodobnie ominie nasze miasto. Aczkolwiek nie bagatelizujmy zagrożenia, które może powstać jak całość zacznie skręcać bardziej w prawo i wytworzą się burze wewnątrz masy.

https://iv.pl/images/4a240f151524907cadbdcf12a253520c.jpg

Źródło screena: burzowo.info 14:37, 10.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DagmaraDagmara

4 0

Wiatr południowo-zachodni cały czas, raz silniejszy, a raz słabszy. Aktualnie słaby. Chmury leniwie płyną niesione owym wiatrem. Te niżej szybciej, te wyżej wolniej.

Jakiś czas temu czuć było parne powietrze. Za oknem jest niecałe 27*C, więc o upałach nie ma mowy, aczkolwiek uczucie jakby siedziało się w saunie, było wyraźne. Teraz trochę zmieniło się. Bardziej czuć wilgoć w powietrzu (wilgotność za oknem 48%) . Ale nie ma się co dziwić, skoro co jakiś czas lekko kropi z co po niektórych chmur.

Ta długa plama deszczu rozciągająca się na szerokość województwa, zbliżająca się do nas z południowego zachodu, zdaje się tak kierować, by przelecieć na północ od Leszna, może brzegiem zahaczając w postaci lekkiego deszczu.

Co się wytworzy za kilka godzin, tego nie wiadomo. Ale na chwilę obecną to prognoza z czerwoną dwójeczką przez środek Polski, niczym szarfą przepasać, wydaje się nieakuratną predykcją. Wszystko bardziej przez północne regiony Polski leci. Gwiżdżę głośno. Dużo głośniej, niż wiatr przez nieszczelne okna jakiś czas temu. 16:14, 10.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DagmaraDagmara

2 0

Te burze nad Lesznem są bardziej zaawansowane technologicznie, niż F-117. Bo F-117 nie widać na radarach, ale w rzeczywistości widać jak leci. A burzy nad Lesznem nie widać ani na radarach ani w rzeczywistości.

Nawet pod Lesznem jakaś przeszła, co powoduje, że należy prognozom zwrócić honor.

To teraz czekamy aż jakaś kolejna poleci i się przed Lesznem wygasi. A po niej jakaś, co za Lesznem powstanie i poleci dalej. 18:32, 10.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA