Zamknij

Kolejne osoby zakażone koronawirusem, jedna z powiatu leszczyńskiego - 77-latek z gminy Osieczna, który znajduje się w szpitalu zakaźnym w Poznaniu

12:00, 08.08.2020 | J.W. Fot. archiwum
Skomentuj
REKLAMA

W naszym regionie kolejne osoby zaraziły się koronawirusem, w tym 77-letni mieszkaniec gminy Osieczna, który znajduje się w szpitalu zakaźnym w Poznaniu.

Mieszkaniec gminy Osieczna jest wykazany jako zakażony koronawirusem i chory na Covid-19 w sobotnim raporcie wojewody wielkopolskiego. To mężczyzna, u którego pojawiły się objawy wskazujące na zachorowanie. Mieszkańca gminy Osieczna zaniepokoił utrzymujący się od kilku dni kaszel, dlatego sam pojechał na płatny test do Gostynia.

W sobotnim wykazie wojewody wśród 55 nowych osób zakażonych koronawirusem wymieniono także troje mieszkańców powiatu gostyńskiego: dwóch mężczyzn w wieku 47 i 61 lat oraz dziecko - chłopca. Znajdują się w izolacji domowej. W ostatnich dniach w powiecie gostyńskim notuje się pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem. W piątkowym raporcie wojewody wśród 48 zakażonych wykazano 28-letnią kobietę, natomiast dzień wcześniej wśród 89 zakażonych - małżeństwo (kobietę w wieku 41 lat, mężczyznę w wieku 42 lat) wraz z dzieckiem, 10-letnim chłopcem.

W sobotę w całym kraju padł kolejny już rekord nowych zakażeń. Było ich aż 843.

W Lesznie i powiecie leszczyńskim obecnie jest 7 odnotowanych osób zakażonych koronawirusem, w tym 55-letnia kobieta, również mieszkanka gminy Osieczna, którą wykazano w raporcie wojewody w miniony czwartek. Wcześniej jako osobę zakażoną koronawirusem wykazano jej 61-letniego męża. 55-latka znajduje się w izolacji domowej.

Pozytywną informacją jest natomiast wyzdrowienie z Covid-19 jednej z dwóch leszczyńskich opiekunek, które pracują w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym we Wschowie i niedawno tam zaraziły się koronawirusem. Obie początkowo były w izolacji domowej, bo ich zakażenie przebiegało bezobjawowo, ale później, gdy zaobserwowały u siebie kaszel, duszności i podwyższoną temperaturę ciała, trafiły do szpitala zakaźnego w Poznaniu.

AKTUALIZACJA: W niedzielę w raporcie wojewody wielkopolskiego wykazano 63 nowe zakażenia w Wielkopolsce. Wśród potwierdzonych nowych przypadków nie ma osób z Leszna, ani powiatu leszczyńskiego. Jest natomiast dziewczyna z powiatu gostyńskiego i kobieta w wielu 34 lat z powiatu rawickiego. Obie przebywają w izolacji domowej. 

W Wielkopolsce od początku epidemii zanotowano 4393 zakażenia, z czego 1295 osób to przypadki aktywne. 206 osób zmarło, a 2860 wyzdrowiało.

W całym kraju w niedzielę, 9 sierpnia odnotowano 624 nowe zakażenia.

(J.W. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Polak Polak

0 0

Średnia wiekowa zachorowań koronawirusem to 74lata a średnia umieralność 73lata więc dla inteligentnych lub zdroworozsądkowo myślących różnica 1 rok a resztę sami państwo sobie tę *plandemje* zweryfikujcie 20:45, 15.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Polak Polak

0 0

Przepraszam średnia umieralność to 74 lata no i zachorowanie to wiadomo. 20:47, 15.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Polak Polak

0 0

Średnia wiekowa zachorowań koronawirusem to 74lata a średnia umieralność 73lata więc dla inteligentnych lub zdroworozsądkowo myślących różnica 1 rok a resztę sami państwo sobie tę *plandemje* zweryfikujcie 20:47, 15.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA