Zamknij
REKLAMA

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa rozpoczyna rok akademicki, inaczej niż w latach poprzednich (zdjęcia i film)

12:15, 15.10.2020 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Studenci i wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie zaczynają rok akademicki 2020/2021. Chociaż przed nimi trudny czas, bo uczelnia musi działać w warunkach pandemii.

To była inauguracja, na której Maciej Pietrzak przekazał insygnia władzy uczelnianej nowemu rektorowi. Jest nim Janusza Poła.

M. Pietrzakowi, który był rektorem PWSZ przez dwie kadencje, podczas wystąpienia kilka razy ze wzruszenia łamał się głos.

- Bez wątpienia jest to dla mnie najtrudniejsza inauguracja, bo ostatnia w tym stroju - mówił były rektor.

Podczas swojego wystąpienia M. Pietrzak dziękował za wspólną pracę na rzecz uczelni najbliższym współpracownikom, wykładowcom, dyrektorom instytutów, pracownikom różnych działów. Dziękował również przedsiębiorstwom i szkołom, z którymi uczelnia ma dobre kontakty.

- W tych ośmiu latach dwukrotnie powiększyliśmy liczbę kierunków, pojawiło się pięć kierunków magisterskich, wypuściliśmy w świat ponad 5000 absolwentów, w tym ponad dwustu magistrów i ponad tysiąc dwustu inżynierów. W ramach programu Erasmus + pozyskaliśmy ponad pół miliona Euro na działalność międzynarodową. Zrealizowaliśmy kluczową inwestycję jaką była termomodernizacja uczelni - wymieniał M. Pietrzak.

Janusz Poła, nowy rektor PWSZ mówił z kolei:

- Nasza uczelnia ma ponad 20 lat i głęboko wrosła w panoramę Leszna, stając się chlubą i dumą mieszkańców. W tym czasie tysiące młodych ludzi zdobyło w jej murach wyższe wykształcenie, spełniając swoje życiowe aspiracje i przyczyniając się do rozkwitu miasta. Ogromna była w tym zasługa poprzednich rektorów Wiesława Osińskiego, Czesława Królikowskiego i Macieja Pietrzaka. Dziękuję im za wcielanie w życie wizjonerskich planów rozwoju uczelni i stworzenie ważnego ośrodka kształcenia. Jako nowy rektor postawiłem przed sobą kilka zadań. Chcę podtrzymać wysoki poziom kształcenia studentów. Jestem przekonany, że konsekwencją tego będzie uzyskanie przez naszych absolwentów najwyższych kwalifikacji zawodowych. 

W immatrykulacji studentów I roku wzięło udział kilkoro reprezentantów rozpoczynających studia. 

Poniżej filmowy materiał z inauguracji przygotowany przez PWSZ.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

OKOK

0 0

OK ALE BEZ KAGANCOW 00:44, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA