Zamknij
REKLAMA

Pojemniki na popiół. Na razie będą tylko w jednej gminie powiatu leszczyńskiego

07:51, 06.04.2021 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Pod koniec lata mieszkańcy Osiecznej dostaną dodatkowe szare pojemniki na śmieci od Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Lesznie. Będę w nich gromadzić popiół. To pilotażowy program, więc póki co obejmie tylko jedną gminę.

Spółka MZO zakupiła już 1927 kontenerów, które zostaną rozwiezione po wszystkich miejscowościach gminy Osieczna. Trafią do zabudowy mieszkaniowej jedno- i wielorodzinnej, tam gdzie do ogrzewania wykorzystuje się węgiel. Mieszkańcy dostaną pojemniki bezpłatnie.

- Chcemy sprawdzić, jak segregacja popiołu wpłynie na ilość i jakość odpadów, które odbieramy z posesji - mówi Dawid Tomczak, prezes Miejskiego Zakładu Oczyszczania sp. z o.o. w Lesznie.

Teraz na terenie gmin należących do Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego nie ma obowiązku osobnego przechowywania popiołu. Mieszkańcy wrzucają go do kontenerów na odpady komunalne, razem z innymi śmieciami. tzw. zmieszanymi. Powoduje to znacznie szybsze zużywanie się poszczególnych elementów instalacji do przetwarzania odpadów w Trzebani, zwiększając tym samym koszty funkcjonowania zakładu. Dlatego spółka chce sprawdzić segregację popiołu do osobnych pojemników. Jeśli program zakończy się pozytywnymi wnioskami, to niewykluczone, że szare kontenery będą wprowadzone na terenie całego KZGRL.

 

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

pITERpITER

3 0

Tak tylko że reszta bedzie musiała sobie zakupić pojemnik tak samo było z bio taki pilotaż też był w jednej gminie.A czemu Osieczna?W gm.Lipno nie ma gazu więc jest dużo popiołu(trzeba by więcej kubłów zakupić...) faktycznie 09:17, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BuraBura

0 0

Popiół jest dobrym nawozem. Wystarczy rozsypać na ziemi albo dodawać do kompostownika. 17:14, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

abcabc

0 0

Brawo Stasiu ty zawsze jesteś pierwszy z tym wszystkim, może pokażesz w powiecie jak się dobrze zarządza. 17:33, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%