Zamknij
REKLAMA

Tam wiosna jest od dawna. Nowalijki - smaczne i zdrowe - niebawem będą do kupenia

09:29, 06.04.2021 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Mimo że temperatury są mało wiosenne, to jednak w szklarniach i tunelach na terenie Pracowni Ćwiczeń Praktycznych Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych na leszczyńskim Grzybowie, wiosna w pełni.

- Pierwsze wysiewy zaczęliśmy z początkiem lutego. Produkujemy rozsady, by obsadzać nimi nie tylko teren Pracowni Ćwiczeń Praktycznych, ale też oferować je do sprzedaży. Mieszkańcy Leszna i okolic, którzy mają ogródki przydomowe i ogródki działkowe, co roku bardzo chętnie korzystają z naszych rozsad - mówi Jakub Puślednik, kierownik Pracowni Ćwiczeń Praktycznych ZSR-B.

W tym miesiącu szklarnia będzie obsadzona pomidorem gruntowym i szklarniowym.

- Obok będzie rosła sałata, która na 15 maja powinny być w sprzedaży. Rzodkiewka będzie dostępna wcześniej, myślę, że już w połowie kwietnia. W tunelach będzie sadzona kalarepa, którą zaczniemy sprzedawać w połowie maja, a pewno kilka dni później będziemy oferowali kapustę - wymienia J. Puślednik i zapewnia, że w uprawach warzyw nie są stosowane substancje chemiczne. - Może nasze warzywa i owoce nie wyglądają najładniej, nie są równe i wymuskane, ale na pewno są smaczne.

Warzywa i owoce trafiają do sklepiku na terenie Pracowni Ćwiczeń Praktycznych ZSR-B, który jest czynny przez cały rok, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 14.

- Teraz w sprzedaży mamy zeszłoroczne jabłka i ziemniaki, a niedługo zapraszamy na nowalijki - zachęca kierownik pracowni.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%