Zamknij
REKLAMA

Jest pierwszy milion na koncie małej Marysi z Brenna. Brakuje jeszcze 8.400.000 zł!

08:01, 19.04.2021 | lm, Fot. Facebook
Skomentuj
REKLAMA

Marysia Drożdżyńska z Brenna urodziła się w styczniu tego. Niedługo po tym, jak przyszła na świat, rodzice dowiedzieli się, że jest chora. To SMA 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Choroba, którą powstrzymać może tylko najdroższy lek świata. Kosztuje ponad 9 milionów złotych.

W lutym rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na leczenie dziewczynki. Powstało specjalne konto na siepomaga.pl, ruszyło mnóstwo inicjatyw i akcji, z których dochód będzie przeznaczony na kosztowną terapię małej Marysi. W przedsięwzięcie angażuje się mnóstwo osób, z Brenna, całej gminy Wijewo, ale także z wielu innych miejscowości powiatu leszczyńskiego i nie tylko. Ponad 9 milionów złotych - nikt nie jest w stanie zebrać takiej kwoty w pojedynkę. To tego potrzebna jest armia ludzi. W przypadku Marysi są to jej "Anioły" i tak nazwano całą akcję.

W nocy z niedzieli na poniedziałek okazało się, że na koncie Marysi jest pierwszy milion złotych! Poinformowali o tym rodzice dziewczynki w mediach społecznościowych:

Już jest późno, Marysia już śpi, ale chcielibyśmy podzielić się z Wami dobrą wiadomością. Udało osiągnąć się 1 milion. Kwota niewyobrażalna, nieosiągalna dla nas... Dziękujemy każdemu, kto się do tego przyczynił, dziękujemy za każdą złotówkę, udostępnienie, licytację i włączenie się do akcji pomocy naszej Marysi. Jeszcze ogromna kwota do uzbierania przed nami, ale wiemy, że z Waszym wsparciem nam się to uda

Przypominamy, że zbiórka pieniędzy dla Marysi prowadzona jest na trzy sposoby:
* dowolne kwoty można wpłacać przez www.siepomaga.pl/maria
* na facebooku są prowadzone licytacje
* można także wysłać SMS o treści 0117085 na nr 72365 (koszt 2,46 zł).
Każda złotówka się liczy. Marysia musi otrzymać lek zanim jej waga przekroczy 13 kg, ale im wcześniej, tym lepiej.

(lm, Fot. Facebook )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AdhdAdhd

0 0

Ktoś przeklął tą rodzinę widzę negatywną aurę wylewającą się ze zdjęć. Tej rodzinie jest potrzebne uwolnienie i modlitwa. 08:13, 22.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%