Zamknij
REKLAMA

Będzie zakaz wstępu do lasów. Obejmie niemal 3 tysiące hektarów. Zobaczcie mapki

19:41, 27.04.2021 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Po dłuższym majowym weekendzie, od 4 maja, w dwóch kompleksach leśnych Nadleśnictwa Włoszakowice wprowadzony zostanie zakaz wstępu do lasu. Powodem są opryski chemiczne, które będą wykonywane do końca miesiąca maja.

Nadleśnictwo Włoszakowice w wydanym komunikacie informuje, że opryski, które realizowane będą z samolotu, mają na celu ograniczanie liczebności chrabąszcza majowego i kasztanowego, który jest groźnym szkodnikiem drzewostanów i upraw leśnych, rolniczych i sadowniczych. Najpoważniejsze szkody wyrządzają larwy chrabąszczy pędraki, które obgryzają korzenie sadzonek.

Zabiegi będą wykonywane w dwóch kompleksach leśnych zlokalizowanych na terenie leśnictw: Papiernia, Krzyżowiec, Hetmanice i Wilanów  o powierzchnia 2906,04 ha oraz Stare Drzewce - powierzchnia 99,25 ha.

Dlatego też od 4 do 31 maja obowiązywać będzie na tych terenach zakaz wstępu do lasu. O zakazie leśnicy poinformują sołectwa, urzędy gmin, mieszkańców okolicznych miejscowości oraz pszczelarzy. W lasach będą też tablice informacyjne.

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%