Zamknij
REKLAMA

Pomidorowa, naleśniki, ciastka. W kuchni błotnej młodzi kucharze mają ręce pełne roboty (zdjęcia)

09:39, 09.06.2021 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

W Przedszkolu Miejskim numer 20 w Lesznie powstała nietypowa kuchnia. Dania powstają z piasku i wody. Dzieciaki świetnie się bawią gotując na niby. 

Do jej powstania posłużyło kilka drewnianych palet i kilka desek. Pracę wykonali rodzice. Budową zajął się Tomasz Zamośny. Razem z żoną Martą włożyli serce w zrealizowanie projektu, który wyszedł od nauczycielek. Podziękowania należą się także Monice i Dominikowi Rusieckim, którzy przekazali palety oraz Annie i Arturowi Łyskawka, którzy zaoferowali długie deski. Były potrzebne do zbudowania konstrukcji. Pomógł również Karol Kotomski, który gotową kuchnię przewiózł do przedszkola.

Wyposażenie kuchni - garnki, patelnie, miski - to także zasługa rodziców przedszkolaków.

Dzieci świetnie się bawią w kuchni błotnej. Może nawet się w niej ubrudzą, ale to przecież nic wielkiego.

- Kuchnia ma mnóstwo zalet. Zabawa odbywa się na świeżym powietrzu. "Gotowanie" z błota jest sensoryczne i angażuje wszystkie zmysły. Dzieci podczas zabawy integrują się, uczą współpracować, rozmawiają i wzajemnie się inspirują. To także nauka cierpliwości kiedy muszą poczekać na swoją kolej i pozostawiania po sobie porządku, bo kuchnię muszą posprzątać nim zaczną z niej korzystać kolejne dzieci - wylicza nauczycielka Patrycja Jurga, koordynatorka projektu.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%