Zamknij
REKLAMA

Rok jubileuszu. Główne uroczystości odbędą się we wrześniu, ale plany są o wiele szersze

13:46, 18.07.2021 | jrs, Fot. archiwum leszno24.pl
Skomentuj
REKLAMA

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Lesznie wybrało zarząd na kolejną kadencję. Najważniejszym jego zadaniem będzie przygotowanie obchodów 10-lecia gniazda.

Prezesem został Damian Małecki, który pełni funkcję nieprzerwanie od 10 lat. W  zarządzie pozostała Halina Cichocka-Nowak, która dalej jest sekretarzem oraz Agnieszka Łukanus, która objęła funkcję naczelnika. Po raz pierwszy do zarządu weszli Zygmunt Sołtysik i Mateusz Szałata.

Podczas walnego zgromadzenia uregulowano nazwę stowarzyszenia, które już oficjalnie będzie nosić imię Mieczysława Opatrnego. Nastąpiła także zmiana na stanowisku Komendanta Polowej Drużyny Sokoła. Po Ziemowicie Ćwiklińskim pokieruje nią Kamil Klimaszewski. 

Ponadto przyznano honorowe członkostwo druhnie Marii Marciniak, która w tym roku skończyła 104 lata.

W związku z obchodami 10. rocznicy powstania TG „Sokół” w Lesznie planowana jest publikacja poświęcona historii i działalności organizacji w latach 2011-2021, której autorem będzie Damian Małecki oraz prezentacja książki Mateusza Szałaty pt. „Bronisław Kotlarski (1893-1939). Droga wielkopolskiego patrioty”. Odbędzie się również akademia.

(jrs, Fot. archiwum leszno24.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%