Zamknij
REKLAMA

Festyn Aktywne Obywatelskie Leszno 2021. Dla każdego coś najlepszego (zdjęcia)

08:17, 12.09.2021 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Około 160 organizacji pozarządowych prezentowało się na sobotnim pikniku Aktywne Obywatelskie Leszno 2021. Impreza odbyła się w Alei Gwiazd Żużla przed stadionem i przyciągnęła mnóstwo widzów.

Festyn AOL jest organizowany w Lesznie od kilku lat, rok temu z powodu pandemii nie mógł się odbyć.

Podczas pikniku można było zobaczyć, jak działają organizacje pozarządowe w Lesznie, a więc rozmaite stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, czy taneczne. Część z nich wykorzystała festyn, aby pozyskać nowych członków. W takim samym duchu - promocji wśród dzieci i młodzieży - na pikniku prezentowały się przedszkola i szkoły. Z kolei leszczyńskie firmy oferowały miejsca pracy. A na stoisku MPWiK można się było nauczyć, jak przygotować miniaturowy ogród. 

Mieszkańcy Leszna mogli poznać organizacje działające na rzecz seniorów, czy osób niepełnosprawnych. Wśród wystawców były instytucje i urzędy. Na stoisku Rady Miejskiej Leszna można było otrzymać drzewko za wcześniej oddane na PSZOK-u odpady wielkogabarytowe. Miejski Zakład Zieleni i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zachęcały do adopcji czworonogów. Reprezentantem bezdomnych zwierzaków na pikniku był 1,5-roczny kundel Luzak.

W punkcie Straży Miejskiej była okazja poznać jak działają drony i do czego strażnicy wykorzystują te urządzenia. Wojska Obrony Terytorialnej prezentowały broń i sprzęt żołnierski.

Były także stoiska, gdzie można było smacznie i zdrowo zjeść coś pysznego, w tym także wyroby bezglutenowe. W ofercie były też badania profilaktyczne oraz szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Na scenie wystąpiły zespołu wokalne i taneczne, a także uzdolnieni soliści. Na bieżni stadionu lekkoatletycznego były biegi, z których dochód został przekazany na leczenie Macieja Urbana, miejskiego konserwatora zabytków.

[FOTORELACJA]6266[/FOTORELACJA]

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Byłam Byłam

0 1

Byłam, widziałam, super impreza. Gratulacje dla wszystkich Aktywnych! 10:11, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%