Zamknij
REKLAMA

W Lipnie smartfon może zachęcić do spaceru. Młodzież stworzyła mobilną grę (zdjęcia)

18:19, 15.09.2021 | JAC, Fot. archiwum GBP w Lipnie
Skomentuj
REKLAMA

Podczas czterodniowych warsztatów młodzież z gminy Lipno we współpracy z zespołem Good Games z Wrocławia zaprojektowała terenową grę mobilną "Przygody Erga Samowzbudnika w Lipnie". Jest już gotowa do odpalenia. Potrzebny kod znajduje się na budynku biblioteki w Lipnie.

- Inspiracją do powstania naszego terenowego, mobilnego dzieła stała się powieść Stanisława Lema "Bajki robotów" i opowiada o Elektrorycerzu Ergu szukającym zaginionego klucza - wyjaśnia Agnieszka Kozłowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipnie. - Trasa jego poszukiwań i odkryć prowadzi ulicami Lipna, nakłania do zatrzymywania się przy budynkach użytku publicznego oraz w innych ważnych miejscach wsi. Na uczestników czekają tam wyzwania w postaci różnych zagadek i zadań z dziedziny matematyki, fizyki, astronomii i innych. Wystarczy pobrać na telefon bezpłatną aplikację ActionTrack ze sklepu GooglePlay lub AppStore i zeskanować kod, który znajduje się na budynku biblioteki w Lipnie. Spróbować mogą wszyscy, niezależnie od wieku. Gwarantujemy ciekawą zabawę!

Gra powstała w ramach projektu "Czytanie jest świet[l]ne" - cykl spotkań dla dzieci i młodzieży, wokół literatury Stanisława Lema". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji o propozycjach lipieńskiej biblioteki  TUTAJ

 

(JAC, Fot. archiwum GBP w Lipnie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%