Zamknij
REKLAMA

Terytorialsi z Leszna wspierają leczenie 12-latka z Gostynia. Co zrobili?

08:17, 14.10.2021 | Materiał gostyn24.pl
Skomentuj
REKLAMA

Zawodowy bokser Damian "Wrzos" Wrzesiński chce wesprzeć 12-latka z Gostynia. Pięściarz postanowił przekazać swoją prowizję ze sprzedaży biletów na Galę MB Boxing Night 10 na leczenie chłopaka, chorującego na zanik mięśni. Duży udział w pomocowej akcji mają też terytorialsi z Leszna.

Damian to prawdziwy twardziel, ale o gołębim sercu. Na wieść o problemach zdrowotnych Mateusza Poznańskiego postanowił przeznaczyć prowizję z biletów na leczenie chłopca, o czym poinformował w mediach społecznościowych. Gala odbędzie się 29 października w Kaliszu. Post "Wrzosa" przeczytali żołnierze z 125. Batalionu Lekkiej Piechoty z Leszna, który wchodzi w skład 12. Wojskowego Batalionu Obrony Terytorialnej i kupili sporą liczbę biletów, by wesprzeć leczenie chłopca.

Damian od kilku miesięcy szlifuje formę z nowym trenerem z Gostynia (to Tomasz Dylak - przypis redakcji). Gdy dowiedzieliśmy się o walce Mateuszka z chorobą, postanowiliśmy pomóc. Mąż przeznaczy prowizję z biletów na leczenie. Zadzwonił do nas Łukasz, który zamówił bilety dla siebie i kolegów - żołnierzy leszczyńskiego batalionu. Bardzo nas ucieszyło, że akcja ma odzew -mówi Natalia Wrzesińska, żona i manager "Wrzosa”.

12-letni Mateusz Poznański od 2. roku życia choruje na zanik mięśni Duchenne’a oraz cukrzycę stopnia pierwszego, rzadką chorobą genetyczną charakteryzującą się postępującą degeneracją mięśni.

Kilka miesięcy temu chłopiec przeszedł operacje w krakowskiej klinice, która polegała na wydłużeniu w obu nogach ścięgna Achillesa co pozwoli mu uzyskać większą sprawność ruchową. Teraz wymaga żmudnej i kosztownej rehabilitacji cztery razy w tygodniu. To jednak nie wszystko. By chłopiec był bardziej samodzielny, mógł wrócić do szkoły, a najbliżsi nie musieli kilka razy dziennie nosić go po schodach, potrzebna jest mała winda lub podnośnik platformowy zabudowany oraz podjazd do domu. Potrzeba na to 50.000 złotych! Dotąd na koncie chłopca udało się zebrać ponad 7000 złotych!

- Mateusz jest pasjonatem piłki nożnej, wiernym kibicem "Kolejorza" oraz klocków Lego i chciałby funkcjonować tak, jak dzieci w jego wieku, więc nie możemy pozostać obojętni w tej sytuacji! - czytamy w opisie na portalu zrzutka.pl, gdzie trwa zbiórka pieniędzy dla 12-latka. 

Każdy z nas może wesprzeć Mateusza. Wystarczy wejść tutaj.

(Materiał gostyn24.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MagentaMagenta

2 0

Szacunek dla "Wrzosa" i terytorialsów! 09:50, 15.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%