Zamknij
REKLAMA

Poseł Wiesław Szczepański o lustrze i projektach ustaw

12:21, 25.10.2021 | JAC fot. JAC
Skomentuj
REKLAMA

Poseł Wiesław Szczepański, pełniący obecnie funkcję przewodniczącego Rady Wojewódzkiej Nowej Lewicy w Wielkopolsce, podczas kongresu zaplanowanego na 28 listopada ubiegał się będzie o reelekcję.

Ta wiadomość była jednak tylko dodatkiem do sprawozdania z działalności parlamentarnej, jakie poseł Szczepański regularnie czyni zapraszając dziennikarzy do swojego biura.

Poseł zabiegał w kolejowej spółce PLK o ustawienie lustra na przejeździe kolejowym przy ul. Dożynkowej w Lesznie, gdyż kierowcom nadjeżdżającym z kierunku ul. Lipowej torowisko zasłania dźwiękochłonny płot. Jak poinformował parlamentarzysta spółka kolejowa jest gotowa pokryć koszty montażu lustra, jednak wymaga od miasta Leszna wcześniejszego wykonania audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zdaniem posła Szczepańskiego w sejmie niebawem procedowana będzie bardzo kontrowersyjna ustawa zakazująca zgromadzeń grupom LGBT. Z większą aprobatą mówił o ustawie przygotowywanej w komisji infrastruktury, która da możliwość nakładania bardzo wysokich kar za stwarzanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Między innymi minimalna kara za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu ma wynosić 2,5 tys. zł, jazda "na gazie" rowerem lub hulajnogą ma kosztować 1000 zł, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych - 1,5 tys. zł, przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h - 800 zł. Wiesław Szczepański zwrócił uwagę na bardzo kontrowersyjny w tym zestawieniu zapis, przewidujący 500 zł kary za utrudnianie lub tamowanie ruchu, co może udaremnić na przykład przeprowadzanie protestów społecznych na przejściach dla pieszych.

Szykowana jest również niekorzystna dla zasobności portfeli palaczy ustawa zwiększająca akcyzę na wyroby tytoniowe. Poseł już zdecydował, że ją poprze.

(JAC fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

bubububu

1 0

Nie chcemy "wiosny " w naszych szeregach.To nie przystoi.Na pewno! 12:20, 26.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mm

0 1

od kiedy hulajnogi jeżdżą na gaz? 15:01, 26.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do "m"do "m"

1 0

Przeczytaj jeszcze raz treść artykułu, żebyś załapał, że użyto cudzysłów, aby określić jazdę "po pijaku".

Wyjaśnienie - "po pijaku" oznacza po spożyciu alkoholu. Mam nadzieję, że tym razem załapałeś. 15:12, 26.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%