Zamknij
REKLAMA

Stypendium dla studentów drugi rok w powiecie leszczyńskim

14:48, 23.11.2021 | JAC fot. JAC
Skomentuj
REKLAMA

Tylko jedna studentka odebrała roczne stypendium przyznane w ramkach realizowanego w powiecie leszczyńskim programu stypendialnego dla studentów. Judyta Miedziaszczyk z Osiecznej jest na ostatnim roku studiów pedagogicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie.

Rada Powiatu Leszczyńskiego wprowadziła w 2020 roku w życie program udzielania stypendium na wniosek radnego Karola Neumanna, przewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Stypendium w wysokości 700 złotych miesięcznie ma ułatwić studentom zamieszkałym na terenie powiatu ostatni rok studiów. Samorządowcy stawiają jednak swoje warunki - prócz średniej ocen co najmniej 4,0 i zaangażowania społecznego, kandydat musi zadeklarować, że przepracuje minimum rok po skończeniu studiów na terenie powiatu leszczyńskiego lub w podmiotach na terenie Leszna realizujących zadania publiczne na rzecz mieszkańców powiatu leszczyńskiego.

Judyta Miedziaszczyk obecnie nie tylko studiuje, ale jednocześnie pracuje w Przedszkolu w Lipnie. Pieniądze, jakie otrzyma w formie stypendium zamierza zainwestować w swoją edukację.

Stypendystce pogratulowali wspólnie wicestarosta Maciej Wiśniewski i poseł Jan Dziedziczak.

(JAC fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

preczprecz

1 0

A co ma do tego Dziedziczak? To jakaś paranoja z tym pokazywaniem się wszędzie gdzie jest jakaś kasa rozdawana. dał coś komuś kiedyś ze swojego? Wątpię. Janosik się znalazł. 19:06, 23.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%