Zamknij
REKLAMA

Słodka Środa dla wolontariuszki Bumerangu (zdjęcia)

09:53, 12.01.2022 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Bohaterką "Słodkiej środy" w Szkole Podstawowej nr 9 w Lesznie jest 9-letnia Marysia. Ten dzień pokazuje, że ma wokół siebie mnóstwo przyjaciół.

- Mieliśmy przez rodziców zadeklarowanych przygotowanie 70 blach ciast. Niektórzy niczego nie obiecali a i tak przynieśli - dzisiaj rano mówił Tomasz Walenczak, przewodniczący Rady Rodziców (na zdjęciu z Marysią). - Podczas wcześniejszych "Słodkich śród" zbieraliśmy około 5000 złotych, ale myślę, że w trakcie dzisiejszej będzie tych pieniędzy więcej.

Fot. Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński

Marysia ma 9 lat. Jest najmłodszą wolontariuszką Stowarzyszenia Bumerang Leszczyński.

- Maria miała 2 lata kiedy swoje skarbonki zaczęła przekazywać na inne dzieci - mówi jej mama, Alicja Marach, również wolontariuszka stowarzyszenia.

Niestety 6 sierpniu tego roku Marysia miała pechowy wypadek na trampolinie. Złamała rękę w łokciu, co skończyło się operacją, ale wiele wskazuje na to, że czeka ją następna. Pewne, że ferie zacznie w szpitalu.

- Na początku myśleliśmy, że to jest zwykłe złamanie i córka dojdzie szybko do siebie. Ręka jest jednak niesprawna i kiedy wyciągamy ją z temblaku widać jedną krzywiznę. Po rehabilitacjach ból jest dla Marii nie do zniesienia, ale ona się nie poddaje - kontynuuje mama 9-latki, która przyznaje się, że: - Kiedy Maria płacze, ja płaczę razem z nią.

Kiedy w głowie T. Walenczaka zrodził się pomysł na "Słodką środę" dla Marysi, A. Marach nie za bardzo chciała się na to zgodzić.

- Tomek i tak postawił na swoim. A kiedy Maria zaczęła czytać o akcji widziałam, że to jest dla niej bardzo ważne i budujące. Powiedziała dla mnie ważne zdanie: nie sądziła, że pomagając innym ktoś będzie jej pomagał.

AKTUALIZACJA

W trakcie "Słodkiej środy" dla Marysi zebrano 6360 złotych.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

nicknick

1 4

Skoro jest informacja w mediach, pojawia sie pytanie: na co, konkretnie, przeznaczone jest zbieranie pieniędzy? Ponadto, czy przepisy prawa pozwalają Stowarzyszeniu Bumerang skorzystać z części zebranych pieniędzy? 13:18, 12.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

❤️❤️

0 0

Spokojnie. Na pewno rodzice dziewczynki lub stowarzyszenie przedstawią rachunki, że pieniądze słusznie spożytkowane. 19:53, 15.01.2022


Ja. Ja.

3 0

Zdrowia dla Marysi. 18:28, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%