Zamknij
REKLAMA

W tym roku nie zatrudnili młodzieży do prac sezonowych. Jakie są powody?

08:36, 04.08.2022 | jrs, fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj jrs, fot. J. Rutecka-Siadek
REKLAMA

Co roku w okresie letnich wakacji Miejski Zakład Zieleni w Lesznie zatrudniał do prac sezonowych młodzież powyżej 16. roku życia. W tym roku sytuacja się zmieniła? Co jest powodem? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do prezesa spółki Dariusza Lorycha.

W okresie wakacji zainteresowanie pracami sezonowymi w zieleni miejskiej, by "dorobić do kieszonkowego", było zawsze duże.

Na dwutygodniowych turnusach pracowało po 18 osób, tak więc w sezonie letnim przez MZZ przewinęło się około 70 młodych ludzi.

- Zainteresowanie pracami sezonowymi nadal jest i to bardzo duże. Tym bardziej przykro mi, że w roku bieżącym zmuszeni jesteśmy młodzieży odmawiać przyjmowania jej do pracy. Musimy to robić z uwagi na wprowadzony w firmie reżim finansowy, zwłaszcza kosztowy. Najzwyczajniej naszej spółki nie stać w tym roku na zatrudnienie dużej liczby pracowników sezonowych, bo sytuacja gospodarcza panująca w kraju między innymi nam daje się we znaki. W głównej mierze jest to związane ze wzrostem cen za energię elektryczną, materiał roślinny, ceny paliw, czy kosztów minimalnego wynagrodzenia za pracę. Musimy również generować wolne środki ze względu na przygotowania związane z budową nowej siedziby Miejskiego Zakładu Zieleni.

Prezes spółki ma nadzieję, że sytuacja w przyszłym roku i w kolejnych latach ulegnie poprawie i można będzie wrócić do sezonowego zatrudnia młodzieży.

Jeśli chodzi o pozostałych pracowników sezonowych spółka zatrudnia 2 osoby z Ukrainy, które pracują od maja do października.

Oprócz tego kilka osób zostało zatrudnionych za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy.

(jrs, fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

popierampopieram

4 2

Jak dobrze, że ktoś zainteresował się tą sprawą. Miasto powinno oferować możliwość zatrudniania młodzieży na sezon wakacyjny. MZZ jest spółką, firmą prywatną ale dobrze, że pamięta, że chce, że tłumaczy, dlaczego. W młodości pracowało się w wakacje w różnym charakterze i bardzo dobrze taki sposób zarabiania wspominam. Wielka szkoda, że spółdzielnia mieszkaniowa Przylesie już chyba też nie zatrudnia na wakacje do osiedlowej zieleni. Pracodawcy, pamiętajcie o młodych ludziach, którzy chcą w wakacje zarobić parę groszy! Redakcjo, zrób szum w przyszłym roku już wiosną, obudź pracodawców, uprzytomnij potrzeby młodych! 08:50, 04.08.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

ZonkZonk

2 2

Ogólnie Spóldzielnia Przylesie powinna cos zmienic,chocby te dopłaty do wody.......W innych spoldzielniach sa czynsze wyzsze -z zaliczkami na wode.....Tutaj co 3 mies dopłaty po 700-800 zl ,bo komuś sie nie chce zrobić zaliczki ...... 13:18, 04.08.2022


fefefefe

2 1

zonk lubisz wydawać kasę na przód w zaliczkach? za dużo hajsu masz? 01:12, 06.08.2022


odp. odp.

1 0

Dopłaty wysokie, bo spółdzielnie ukrywają rzeczywisty miesięczny czynsz, że niby czynsz nie jest wysoki a tu co kwartał przychodzi nam bardzo dużo dopłacać, nie atualizują opłat czynszowych. To nie jest uczciwe wobec spółdzielców. 14:43, 10.08.2022


odp. odp.

1 0

Zonk ma rację. Obecny stan to swoiste oszukiwanie. 14:44, 10.08.2022


wstydwstyd

3 1

Miasto zarośnięte jak u ruskich , wstyd i nie ściemniajcie ze susza 23:33, 05.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

fefefefe

2 1

a gdzie żeś wyczytał o suszy? i z ruskimi nie porównuj 01:15, 06.08.2022


Kierowca Kierowca

0 1

Zielsko się rozrasta. Może choć przy jezdni 1-2m wykosić. Nawet nie widać czy ktoś nie leży w trawie, lub jakiś zwierzak nie wyskoczy na drogę. Nawet o łąkę należy dbać, tym bardziej "kwiatową"!!! 10:02, 08.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%