Zamknij
REKLAMA

Od dzisiaj Leszno ma Skwer Leszczyńskich Seniorów. Piszemy gdzie się znajduje (zdjęcia)

17.01, 16.09.2022 jrs, fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Wrzosy, które zasadzono na skwerze u zbiegu ulic 17 Stycznia, Starozamkowej i Lipowej w Lesznie mają przypominać, że seniorzy stanowią jedną czwartą mieszkańców miasta i że są to osoby bardzo aktywne.

„Wyłącz samotność” jest projektem realizowanym przez Stowarzyszenie Wygraj Siebie w ramach konkursu Inicjatywa dla Leszna. Jednym z zadań, które zostało w nim ujęte, było stworzenie Skweru Leszczyńskich Seniorów. 16 września został oficjalnie otwarty.

- Idea pomysłu była taka, by seniorzy wyraźnie zaznaczyli, że są w mieście i chcą być  w nim widoczni. Mimo seniorskiego wieku jesteśmy aktywni, działamy w naszym kochanym Lesznie, opiekujemy się innymi seniorami - mówiła Teresa Rękosiewicz, prezes Stowarzyszenia Wygraj Siebie, które wyszło z pomysłem stworzenia skweru seniorów.

Miejsce obsadzono wrzosami.

- Może dlatego, że niedaleko znajduje się Klub Seniora Wrzosowy Zakątek, który prowadzi Stowarzyszenie Wygraj Siebie. Poza tym to jesienny kwiat, dopasowany do naszego wieku - dodała T. Rękosiewicz.

Dodatkową inicjatywą stowarzyszenie jest ławeczka w pobliżu skweru.

Pomysł pomógł zrealizować Miejski Zakład Zieleni.

- Wrzosy będą większe, ale muszą się dobrze zakorzenić. Potem na pewno się rozrosną - zapewnił Dariusz Lorych, prezes MZZ.

- Kolejna świetna inicjatywa - tak otwarcie skweru skomentował prezydent Łukasz Borowiak. - Bardzo się cieszę, że skwer został zagospodarowany tak jak widzieli to seniorzy.

Podczas otwarcia skweru symbolicznie posadzono kilka wrzosów, co zrobili Teresa Rękosiewicz, Łukasz Borowiak, Dariusz Lorych, Donata Majchrzak-Popławska - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Bożena Kmietczyk ze Stowarzyszenia Wygraj Siebie.

Na skwerze zamontowano również tablicę z jego nazwą.

Dodajmy, że w spotkaniu uczestniczyli reprezentanci innych organizacji senioralnych.

[FOTORELACJA]6847[/FOTORELACJA]

(jrs, fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

JankaJanka

4 11

Kolejne ładne miejsce w Lesznie 09:52, 17.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stachanowstachanow

1 0

ładne miejsce na cmentarz ciemnoty realnego socjalizmu i wszelkiej maści pomiotu prl tych z dużymi emeryturami resortowymi aleluja i do piachu komuno 13:29, 23.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%