Ponad 3,4 mln zł kosztowała będzie przebudowa ul. Grotnickiej we Włoszakowicach. Korzysta z niej część kierowców i rowerzystów w drodze do Boszkowa, szczególnie tych jadących z kierunku Śmigla.
Modernizacja wykonana zostanie na 825-metrowym odcinku, od skrzyżowania z drogą prowadzącą do Bukówca Górnego do skrzyżowania z drogą w kierunku Dłużyny. To ostatni, jeszcze nie wyremontowany odcinek drogi, która za wiaduktem nad linią kolejową w Grotnikach łączy się z głównym traktem prowadzącym do Boszkowa.
Powiat leszczyński otrzymał na tę inwestycję 50-procentowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a ponadto otrzyma wsparcie finansowe od gminy Włoszakowice. Zadanie to wykona firma Sob-Bruk Adam Sobiech z Pelikana koło Kościana. Przebuduje nie tylko jezdnię, ale również wybuduje 700 metrów ciągu pieszo-rowerowego oraz 360 metrów chodnika. W trosce o bezpieczeństwo powstaną nowe przejścia dla pieszych.
Umowa z firmą Sob-Bruk Adama Sobiecha z Pelikana koło Kościana została już podpisana, co umożliwia wejście na plac budowy. Sob-Bruk jest już obecny we Włoszakowicach, ale kończy właśnie jako podwykonawca przebudowę ulic Jana Otto i Podgórnej.
6 0
Czego by nie powiedzieć, to widać, że wybory blisko. Na wszystkich portalach nic, tylko inwestycje. Szanowni kandydaci na stołki , kto przez 4 lata nic nie robił, to teraz punktów i tak nie załapie. Wręcz przeciwnie, takim już dziękujemy.
1 0
Kończy przebudowę ul. Podgornej? Jeszcze dobrze z nią nie ruszyl.