W drugiej połowie sierpnia w szpitalu w Lesznie ma być ponownie uruchomiony Oddział Neurologiczny, choć na razie bez Pododdziału Udarowego.
Funkcjonowanie Oddziału Neurologicznego wraz z Pododdziałem Udarowym zostało zawieszone od lipca z powodu braków kadrowych. Jak to możliwe, że już po kilku tygodniach oddział może być reaktywowany? Czy szpital znalazł nowych lekarzy?
- Wznowienie działalności Oddziału Neurologicznego przewidujemy w oparciu o posiadaną kadrę lekarzy i personelu pielęgniarsko-opiekuńczego, w tym dotychczasowych pracowników tego oddziału - mówi Krzysztof Albiński, dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Lesznie. - Na takie rozwiązanie, a więc bez Pododdziału Udarowego pozwalają nasze obecne możliwości kadrowe. Mamy jednak nadzieję, że następnym krokiem będzie ponowne uruchomienie tego pododdziału. Zależy nam na jak najszybszym wznowieniu działalności oddziału w dotychczasowym kształcie.
Informację o reaktywacji oddziału z 13 łóżkami (tyle samo było dotychczas) otrzymał prezydent Leszna oraz radna PiS Ewa Rosik, która złożyła interpelację w tej sprawie. Jak radna skomentowała tę dobrą wiadomość?
- To także zasługa mieszkańców, ich reakcja przełożyła się na sukces, jakim będzie wznowienie działalności oddziału. Rozmowy, dyskusje i zainteresowanie się tematem były ważne. O tym, że warto walczyć o nasz szpital świadczy także odpowiedź, jaką otrzymałam na interpelację. Wznowienie działalności samej neurologii to pierwszy krok ku pełnej reaktywacji oddziału, a więc sprzed zawieszenia jego działalności.
W odpowiedzi na interpelację radnej Rosik szpital poinformował, że różnymi drogami stara się pozyskać lekarzy do pracy na neurologii - w tym celu m.in. zamieścił komunikat na swojej stronie internetowej, podjął współpracę z firmami rekrutującymi lekarzy, prowadzi osobiste rozmowy z potencjalnymi kandydatami do pracy w oddziale, zarówno specjalistami z neurologii, jak i innych kierunków medycyny.
Szpital poinformował też, że obecnie - mimo że oddział jeszcze nie działa - w Poradni Neurologicznej kontynuowane są 4 programy lekowe z 7 dotychczasowych, a czas pracy tej poradni w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej został zwiększony o 4 godziny tygodniowo. Nieprzerwanie działają również pracownie EMG i EEG.
[ZT]67042[/ZT]
miał być minus14:54, 07.08.2024
Sory, miał być minus, bo to nie jest pełen sukces. Nie ma pododdziału udarowego, co było najważniejsze. Czekamy na powrót pododdziału udarowego.
Anna08:21, 08.08.2024
Przecież w udarze liczy się czas. To z udarem człowiek nie może liczyć na pomoc w najbliższej placówce to proszę przynajmniej podać do ogólnej wiadomości gdzie jechać jakby co
Fin11:08, 11.08.2024
Dyrektor chyba żartuje dopóki ordynatorem będzie ta sama osoba to nikt nie przyjdzie.Szkoda że przez jedną osobę trzeba było zamknąć oddział.
nżd14:30, 08.08.2024
1 1
Pytanie retoryczne. Do wyrzutki z tego stołka !!! Po drugie dbajcie ozdrowie,
odżywianie,siadajcie na rowery lub z buta na miasto bo 1 godzina dziennie na kijach nic nie znaczy, szuracie butamiże dreszcze wychodzą tacy zapasieni ludzie.