Zamknij

Remont ścieżki rowerowej Leszno-Osieczna. Zrobiło się niebezpiecznie (zdjęcia)

09:57, 28.10.2024 Aktualizacja: 14:10, 06.11.2024
Skomentuj

Trwa remont fragmentu popularnej ścieżki rowerowej z Leszna do Osiecznej. Chodzi o odcinek tuż przy rogatkach Osiecznej. Głębokie wykopy uniemożliwiają nawet przeprowadzenie roweru, dlatego rowerzyści muszą ominąć to miejsce bardzo ruchliwą drogą.

Rowerzyści mogą być źle zrozumiani przez kierowców, którzy nie zauważyli powodu, z jakiego miłośnicy dwóch kółek nie korzystają ze swojego traktu. Dlatego przydałoby się czasowe ograniczenie prędkości i znak ostrzegawczy "Rowerzyści".

Ścieżka rowerowa naprawiana jest w miejscu, gdzie pod nią i pod drogą przepływa strumień. Wykop ma około 3 m głębokości. Na jego dnie wylana została już żelbetowa ława nad ciekiem, na którą powrócą ściany oporowe i miejsce zostanie zasypane, zagęszczone i w ostatniej fazie prac odtworzona będzie nawierzchnia. 

Ten odcinek ścieżki rowerowej jest dość niestabilny, gdyż powstał na zboczu. Krótko po wybudowaniu ścieżki, właśnie w rejonie, gdzie przepływa strumień, grunt osunął się razem z połową traktu. Wtedy poprawiono konstrukcję, ale jak się okazało niedostatecznie, stąd prace prowadzone obecnie. Udoskonalone zostało już odprowadzenie wody z drogi do strumienia, gdyż podczas dużych ulew przelewała się ona przez ścieżkę rowerową.

[FOTORELACJA]9730[/FOTORELACJA]

 

(JAC, Fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%