Zamknij

Trzy nowe tablice w Alei Gwiazd Żużla. Z jakimi nazwiskami?

14:42, 24.05.2019 | D.C Fot. autor
REKLAMA
Skomentuj

Przy okazji niedzielnego meczu na szczycie pomiędzy Fogo Unią Leszno a Stelmetem Falubazem Zielona Góra nastąpi odsłonięcie trzech nowych tablic z nazwiskami zawodników w Alei Gwiazd Żużla.

Do istniejących już tablic poświęconych Romanowi Jankowskiemu, Henrykowi Żyto i Hansowi Nielsenowi, dołączą trzy kolejne. Tym razem uhonorowani zostaną: Bernard Jąder, Zdzisław Dobrucki i Greg Hancock.

Bernard Jąder startował w barwach leszczyńskiego klubu w latach 1969-83. To m.in. dwukrotny indywidualny mistrz Polski (1978, 1980). Zdzisław Dobrucki zaliczył w Unii 18 sezonów. W swojej kolekcji ma m.in. złoto IMP (1976) oraz brąz DMŚ (1972). Greg Hancock właśnie w Lesznie rozpoczynał swoją wielką karierę, zwieńczoną aż czterema tytułami indywidualnego mistrza świata. Był, obok swojego rodaka Ronnie Correya, pierwszym obcokrajowcem w barwach "Byków". W Unii spędził trzy sezony (1992-94).

Uroczyste odsłonięcie tablic nastąpi przed niedzielnym meczem Fogo Unii z Falubazem, około godziny 17:50. Warto pojawić się w alejce przed stadionem już godzinę wcześniej. Od 17 będzie się tam sporo działo - nie zabraknie atrakcji dla dzieci i ich mam, które odchodzić będą swoje święto.

(D.C Fot. autor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone