Na lotnisku w Lesznie odbywają się największe szybowcowe zawody tegorocznego sezonu: 44. Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie otwartej, 47. Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów w klasach Club A i Club B, Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie standard i Regionalne Zawody Szybowcowe Leszno CUP.
Zawody oficjalnie otwarto w sobotę rano.
Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał wiceprezydent Adam Mytych.
- Jestem szczęśliwy, że widzę tak dużą liczbę szybowców. No może nie jest to dyscyplina widowiskowa, ale jest to piękna pasja i za to zawsze podziwiałem tych, którzy uprawiają ten sport.
W uroczystym otwarciu brała udział również utytułowana Adela Dankowska oraz Michał Graczyk ze spółki Lotnisko Leszno.
- Podjęliśmy trud, żeby to lotnisko odżyło, by tu działy się ciekawe rzeczy i byście mogli tu realizować swoje pasje. Mam nadzieję, że każdy wasz następny pobyt będzie miłym wspomnieniem z Leszna - kontynuował wiceprezydent. - Chcemy, by nasze miejskie skarby były właściwie wykorzystywane i się rozwijały. Krok po kroku będziemy modernizować i usprawniać lotnisko.
Nad organizacją zawodów czuwa Aeroklub Leszczyński.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu leszno24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz