Srebro i złoto zawodników KUK-SON Pawłowice

10:54, 05.12.2019 JAC, fot. archiwum zawodników Aktualizacja: 11:12, 05.12.2019

Dwa medale z Międzynarodowego Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim w Olsztynie przywieźli podopieczni Damiana Sadowskiego. Medali mogło być więcej, ale organizatorzy zawiedli zawodników.

Do hali Urania w Olsztynie zjechało blisko 600 zawodników, nie tylko z Polski, ale również z Rosji i Litwy. Złoty medal wywalczyła w kategorii do 44 kg Lena Małecka, pokonując w finale zawodniczkę z Torunia aż 34:4. Na drugim stopniu podium stanął Jakub Stachowiak, po walkach z przeciwnikami o wadze do 55 kg. Mikołaj Bryl zajął w zawodach 5 miejsce, a Bartosz Bartkowiak i Elżbieta Paprocka zakończyli rywalizację na 9 miejscach.

Dorobek medalowy pawłowickiego KUK-SON zamierzali powiększyć pozostali zawodnicy: Kamila Stefańska, Zofia Poślednik, Max Kowanek, Patryk Staniszewski i Adrian Florczak, rozpisami do walk w ostatnim dniu imprezy. Niestety nie stanęli na matach ponieważ zawody zostały przerwane ze względu na zły stan techniczny olsztyńskiej hali.