Tęczowe wciąż w dobrej formie. Za tydzień czeka je najtrudniejszy mecz w obecnym sezonie - z Ostrovią Ostrów Wielkopolski

21:11, 06.12.2019 D.C, fot. autor Aktualizacja: 21:32, 06.12.2019

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno podejmowały w piątkowy wieczór Basket 25 Bydgoszcz.

Leszczynianki przystępowały do tego spotkania jako liderki swojej grupy II ligi. To miano zachowały nadal, bowiem pokonały ekipę znad Brdy 78:53. Pierwsza połowa wcale jednak tego nie zapowiadała. To rywalki prezentowały się lepiej. Wygrały pierwszą kwartę 14:13,a do przerwy było 35:34.

Po zmianie stron nasze koszykarki zaprezentowały się znacznie lepiej. Szybko odrobiły straty, a z każdą kolejną minutą powiększały przewagę. Przed ostatnią odsłoną było już 57:42 dla Tęczy. Podopieczne Krzysztofa Zajca kontrolowały już wydarzenia na parkiecie i zwyciężyły ostatecznie różnicą aż 25 "oczek".