Zamknij

Turek, Buśkiewicz, B. Jąder, Sterna i Jankowski spotkali się z kibicami żużla (zdjęcia)

20:39, 24.01.2020 | D.C. fot; autor
REKLAMA
Skomentuj

Po wielkich sukcesach z lat 50. ubiegłego wieku, dopiero w 1979 roku "Byki" ponownie zdobyły złoto. Kibicom żużla w Lesznie przyszło zatem czekać na kolejny tytuł aż ćwierć wieku.

Bohaterowie tamtych lat zjawili się w piątek w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Z zaproszenia Wiesława Dobruszka skorzystali: Stanisław Turek, Ryszard Buśkiewicz, Roman Jankowski, Grzegorz Sterna i Bernard Jąder. Dołączyli do nich Zdzisław Dobrucki, były zawodnik i szkoleniowiec Unii, a także wieloletni kierownik klubu Jan Nowicki.

- To był wtedy naprawdę wielki sukces, na który fani "czarnego sportu" w Lesznie musieli czekać aż 25 długich lat - powiedział Wiesław Dobruszek, organizator żużlowego spotkania.

Przypomniał, że wcale nie było o to łatwo, bo w drużynie doszło na przełomie lat 70. i 80. do pokoleniowej zmiany warty.

- Wtedy kariery kończyli tacy zawodnicy jak Zbigniew Jąder (także obecny na spotkaniu) i wspomniany już Zdzisław Dobrucki, a do składu wskoczyła młodzież wyszkolona przez Andrzeja Pogorzeleskiego, z Romanem Jankowskim na czele.

O tych barwnych czasach, z wielką swadą i poczuciem humoru, opowiadali goście spotkania w MBP. Szczegóły znajdziecie w najbliższym wydaniu Gazety "ABC". Zachęcamy do lektury.

(D.C. fot; autor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone