Zamknij
REKLAMA

Trener polskich szermierzy, który wrócił z USA, jest zarażony koronawirusem

19:04, 22.03.2020 | D.C
REKLAMA
Skomentuj

W sieci pojawiła się informacja o tym, że u jednego ze szkoleniowców szermierki stwierdzono pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Wrócił niedawno z USA, gdzie przebywali także leszczyńscy zawodnicy oraz trener Sławomir Mocek i prezydent Leszna Łukasz Borowiak.

Jak udało nam się ustalić, te niepokojące informacje nie dotyczą szkoleniowca IKS-u Leszno.

- Czuję się bardzo dobrze i od powrotu ze Stanów Zjednoczonych przebywam na kwarantannie w domku nad jeziorem - poinformował nas Sławomir Mocek.

Podobnie jest w przypadku zawodników. Przebywają w domach lub na stancjach. Nie opuszczają tych miejsc, mimo tego, że nie objęła ich przymusowa kwarantanna, gdyż wrócili do kraju przed wprowadzeniem jej obowiązku.

Informacja o zarażeniu dotyczy szkoleniowca z Gdańska, który dwa dni temu poczuł się źle i narzekał na duszności. Trafił do szpitala i został tam na obserwacji. Przeprowadzono mu test na obecność koronawirusa i wynik był pozytywny.

Wspomniany trener był najpierw na krótkim zgrupowaniu kadry w Londynie (nie było tam nikogo z Leszna), a później w USA. Był zakwaterowany w innym miejscu niż wspomniani Sławomir Mocek i Łukasz Borowiak.

- My byliśmy w samym Los Angeles, a kadrowicze w Anaheim, gdzie miały być rozgrywane zawody Pucharu Świata. To wynikało z tego, że za część zawodników płacił Polski Związek Szermierczy, a reszta, w tym także my, lecieliśmy do Stanów za własne pieniądze - powiedział S. Mocek. Dodał też, że zarówno w jedną, jak i drugą stronę podróż odbywała się oddzielnie.

Polski Związek Szermierczy skontaktował się ze wszystkim osobami (zawodnikami i szkoleniowcami), które przebywały w USA i przekazał im informację mailową, że mają postępować zgodnie z wytycznymi Sanepidu. Mieli też odesłać aktualne i dokładne adresy przebywania i być w stałym kontakcie ze związkiem.

(D.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

RomekRomek

1 1

Uff, czyli nasi zdrowi! 22:16, 22.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HamerykaninHamerykanin

2 2

Wiemy już, że mamy niepoważnego i nieodpowiedzialnego prezydenta oraz jednego z radnych. teraz pragniemy się dowiedzieć nieco więcej o tym mitycznym już wyjeździe do USA. W jakim charakterze prezydent pojechał do USA? Kto zapłacił za pobyt prezydenta na wakacjach z rodziną? Czy prezydent Leszna zawsze odbywa urlop w tym samym miejscu i czasie, w którym jego kolega radny ma turniej szermierczy? Niezależna redakcjo leszno24, na pewno się tym zajmiesz, prawda? Rzetelność dziennikarska więcej dla was znaczy niż te kilka polskich złociszy, które dostacjecie z miasta? No to do dzieła! 09:15, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DFKDFK

1 2

do Hamerykanin, trener nie ustala grafiku turniejów, wyjechał, jak korona panowała głównie w Chinach, nie zdaje Pan/ Pani sobie sprawy, jak wygląda życie trenera z pasją, prawie każdy weekend zajęty, 4 dnia w tygodniu to treningi z młodzieżą, Pana wpis to obelga, trener Mocek to POWAŻNY I ODPOWIEDZIALNY SZKOLENIOWIEC, jako matka zawodniczki obserwuję to na co dzień, pozdrawiamy Pana Sławka i życzymy, aby nic się nie wykluło, jesteśmy z Tobą 10:21, 23.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do DFKDo DFK

1 0

Odpowiedzialny człowiek nie naraża swoich podopiecznych na niebezpieczeństwo. Tyle w temacie. Dziwię się pani, że jako matka staje pani w obronie trenera Mocka. Jak pani potomek zachoruje, to się pani wtedy oczy otworzą, ale będzie już za późno. 10:36, 23.03.2020


europeurop

0 0

jacy mieszkańcy taki prezydent czyli zwykły pisior tylko wstyd bo o odpowiedzialności za swoje czyny to oni nie mają pojęcia a obywatel w kwarantannie który opuści pomieszczenie grozi mu kara 30 tyś. lub 8 lat więzienia ciekawe ile dostaną ci dwaj nieodpowiedzialni za tę eskapadę 16:53, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone