Zamknij
REKLAMA

W Górznie królowała siatkówka plażowa. Zawody przerwał obfity deszcz (zdjęcia)

14:56, 27.07.2020 | md, Fot. D. Marciniak
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielę, 26 lipca, odbył się IV Turniej Siatkówki Plażowej w Górznie.

Od samego początku imprezy siatkarze i siatkarki rywalizują o Puchar Ośrodka Szkolenia Kierowców MORS Piotra Majchrzaka z Luboni. Imprezę niezmiennie i z powodzeniem organizują kompleks sportowy Orlik Garzyn i ratownicy Jeziora Górznickiego. Po roku przerwy partnerem wydarzenia ponownie został Urząd Gminy w Krzemieniewie. Imprezę wsparła również firma Lasermaniak z Leszna.

Największa zmiana wprowadzona w tegorocznym turnieju to udział 10 zespołów trzyosobowych. W poprzednich latach rywalizacja odbywała się między duetami. Ta mała rewolucja sprawiła, że w siatkarskich bojach na piasku walczyła tym razem rekordowa liczba 30 zawodniczek i zawodników. W zdecydowanej większości byli to mieszkańcy gminy Krzemieniewo, ale nie zabrakło też zawodników z Gostynia, Leszna, Rawicza, Lipna i Góry Śląskiej, którym można było pokazać uroki wypoczynku nad Jeziorem Górznickim.

Ogółem w Górznie rozegrano ponad 20 meczów, które pozwoliły nam poznać najlepszą trójkę, którą okazał się zespół Damiana Schmidta z Krzemieniewa. Drugie miejsce wywalczyła ekipa Artura Pietrowicza z Garzyna, a trzecie Tomasza Łukaszewskiego z Górzna.

Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami i medalami ufundowanymi przez OSK MORS. Dodatkowo mistrzowska drużyna otrzymała vouchery na zakupy w sklepach sportowych SPORTING ufundowane przez Urząd Gminy w Krzemieniewie. Dla pozostałych ekip na podium były vouchery na kajaki i rowerki wodne oraz laserowy paintball w Lasermaniaku. Trofea i upominki wręczali wójt Radosław Sobecki i właściciel OSK MORS Piotr Majchrzak. Zadbano również o poczęstunek dla zawodników. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Tobiasza Frąckowiaka za pomoc w sędziowaniu spotkań.

Mimo przerywnika w postaci obfitych opadów deszczu, była to bardzo udana impreza siatkarska nad Jeziorem Górznickim. Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia poniżej w galerii.

 

(md, Fot. D. Marciniak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz