Zamknij
REKLAMA

Balony wystartowały, choć nie bez problemów (zdjęcia)

20:42, 09.09.2020 | D.C. Fot. (JAC)
Skomentuj
REKLAMA

Nie bez kłopotów rozpoczęły się w środę w Lesznie zawody balonowe. Do soboty piloci rywalizować będą w 36. Mistrzostwach Polski i 29. Balonowym Pucharze Leszna.

Balony mają w Lesznie liczne grono zwolenników. Nic też dziwnego, że z ogromnym zaciekawieniem śledzą oni wszystkie informacje na temat podniebnej rywalizacji. Kibice zasypują pytaniami przede wszystkim organizatorów zawodów. Ci wyjaśniają:

- O szczegółach każdego lotu decyduje Dyrektor Sportowy, którym w tym roku jest doceniany przez środowisko balonowe Eugenijus Komas z Litwy.

 - Dyrektor Sportowy w porozumieniu z meteorologami i w zależności od prognoz pogodowych (na najbliższe godziny) i kierunków wiatrów decyduje czy lot odbędzie się, a jeśli tak to ile i jakie w trakcie lotu zostaną wyznaczone konkurencje oraz gdzie one będą się znajdować (gdzie piloci muszą dolecieć).

 - Zarówno piloci jak i organizatorzy dowiadują się o wszystkich szczegółach lotu DOPIERO w trakcie odpraw przedlotowych, które w tym roku odbywać się będą w godzinach 5:55 oraz 16:30. Nie ma zatem możliwości, aby odpowiedzieć na pytania skąd będzie dany start przed jego odprawą.

Fanom nie pozostaje zatem nic innego jak śledzić profil Balonowego Pucharu Leszna na Facebooku, a także patrzeć w niebo i szukać na nim baloniarzy.

Środowe popołudnie rozpoczęło się od odprawy uczestników zawodów. Ze względu na silny wiatr przesunięto ją na 17:30. Później odbyło się jeszcze jedno spotkanie pilotów, już w terenie. Ostatecznie balony poszły w powietrze - w okolicach Dąbcza i Kąkolewa - gdzie rozgrywano pierwsze (dwie jak podają organizatorzy) konkurencje.

(D.C. Fot. (JAC))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

rikrik

5 6

jacy organizatorzy? amatorszczyzna żadnej organizacji i zabezpieczenia w czasie startu balonów stwarzanie niebezpiecznych sytuacji na drodze przez pojazdy panów Baloniarzy to jest obraz tej imprezy ci co uważają się za organizatorów niech pukną sie w głowę 21:04, 09.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AmenAmen

0 0

Wyjdź na dwór i zrow to lepiej specjalisto. Tylko żeby Cie nie odcięło od nadmiaru powietrza 14:14, 10.09.2020