Rycerze nie bez trudu obronili swoją twierdzę. Wygrali i znów są liderami tabeli

20:52, 18.11.2020 D.C. Fot. autor (archiwum) Aktualizacja: 11:32, 19.11.2020

W środowy wieczór drugoligowe zaległości odrabiali koszykarze Rycerzy Rydzyna. We własnej hali podejmowali Tarnovię Tarnowo Podgórne.

Rozpoczęło się od prowadzenia rywali 6:2. Po celnym rzucie Samolaka w 7. minucie udało się doprowadzić do remisu 18:18, a pierwsza kwarta przyniosła prowadzenie 29:23. Drugą kwartę wygrali goście 17:15 i ale do przerwy nieznacznie wygrywali nasi koszykarze 44:40.

Zaraz po wznowieniu gry goście wyszli na chwilę na prowadzenie (49:50). Później jednak inicjatywę znów przejęli podopieczni Jędrzeja Jankowiaka. W ostatniej odsłonie "trójka" Kamila Chanasa pozwoliła odskoczyć na 13 punktów i później nasi koszykarze kontrolowali już sytuację. Wygrali ostatecznie 99:85.

Punkty zdobyli: Chanas 20. Samolak 17, M. Bręk 16, Krówczyński 14, D. Bręk 13, Milczyński 11, Rostalski 4, Nawrocki i Domagała po 2, Świerczyk i Kin 0.