Zamknij
REKLAMA

Rekordowy kontrakt telewizyjny w żużlowej PGE Ekstralidze. Będzie obowiązywał do roku 2025

13:29, 25.02.2021 | D.C. Fot. archiwum
Skomentuj
REKLAMA

CANAL+ wygrał przetarg, na mocy którego przedłużył prawa telewizyjne do transmisji PGE Ekstraligi. Mecze najlepszej żużlowej ligi świata będzie można nadal oglądać w kanałach sportowych nadawcy oraz w serwisie CANAL+ online aż do 2025 roku.

W sezonie 2021 realizowana będzie aktualna umowa telewizyjna, a mecze najlepszej żużlowej ligi świata będzie można oglądać w CANAL+ i ELEVEN SPORTS.

CANAL+ prowadzi aktualnie rozmowy z ELEVEN SPORTS na temat potencjalnej umowy sublicencyjnej, która miałaby obowiązywać od 2022 roku, obejmującej maksymalnie 50% spotkań PGE Ekstraligi, przy zachowaniu pierwszeństwa CANAL+ w wyborze dwóch pierwszych meczów w każdej rundzie sezonu zasadniczego, oraz każdej rundzie play-off. CANAL+, tak jak miało to miejsce przy okazji obecnej umowy, zachowa wyłączność na obydwa mecze finałowe.

Od sezonu 2022 kibice żużla będą mogli ekscytować się aż 70 spotkaniami w sezonie. Wynika to z dodania do terminarza PGE Ekstraligi dodatkowych trzech podwójnych meczów ćwierćfinałowych.

Kontynuujemy naszą współpracę, którą rozpoczęliśmy w 2013 roku, ponieważ uważamy, że to najlepsze rozwiązanie dla PGE Ekstraligi, gwarancja profesjonalizmu i najwyższej jakości telewizyjnej oraz nieustający rozwój – powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Zarządu Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o. – Mecze PGE Ekstraligi będą od sezonu 2022 przez cztery kolejne lata transmitowane w CANAL+, a więc nie schodzimy z raz obranej drogi z naszymi sprawdzonymi partnerami, a przede wszystkim dzięki wzajemnej współpracy gwarantujemy kibicom żużla transmisje ze wszystkich meczów PGE Ekstraligi oraz wiele dodatkowych programów o PGE Ekstralidze. Stawiamy też mocno na dostępność produkcji żużlowych w Internecie – dodał.

Nowy kontrakt z CANAL+ ma opiewać na ponad 240 milionów złotych! To oznacza, że rocznie około 60 milionów złotych będzie rozdysponowywane na wszystkich wspólników w PGE Ekstralidze.

Obecna umowa, obowiązująca jeszcze w sezonie 2021, obejmowała łącznie 60 milionów złotych za trzy lata transmisji. Kluby otrzymywały z niej około 2 milionów za sezon. Od przyszłego sezonu każdy ekstraligowy klub będzie mógł liczyć na około 5 milionów. Do tego dojdą jeszcze środki z umowy ze sponsorem tytularnym ligi, czyli PGE. Jej wysokość to ponad 10 milionów złotych, czyli około 1 miliona na klub w sezonie, w latach 2021 - 2023.

(D.C. Fot. archiwum)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%