Leszczyńskie koszykarki prowadzą 1:0 w pierwszej rundzie fazy play-off

15:42, 28.02.2021 D.C. Fot. autor Aktualizacja: 21:25, 28.02.2021

Udanie rozpoczęły rywalizację w fazie play-off pierwszoligowych rozgrywek koszykarki Pompax Tęczy Leszno.

Podopieczne Krzysztofa Zajca, które zakończyły rundę zasadniczą na czwartym miejscu, trafiły w pierwszej rundzie na piąty w tabeli Maximus Kąty Wrocławskie. Na tym etapie gra się do dwóch zwycięstw. Po pierwszym spotkaniu nasze dziewczyny prowadzą 1:0.

Niedzielny pojedynek w Trapezie nie przyniósł zbyt wielu emocji. Głównie za sprawą drużyny gospodarzy, która rozegrała dobre zawody.

Już po pierwszej kwarcie "Tęczowe" wygrywały 26:13. Drugą ćwiartkę rozstrzygnęły na swoją korzyść 15:9 i tym samym prowadziły do przerwy 41:22. Po zmianie stron przewaga leszczynianek sięgała już ponad 20 "oczek". W końcówce Krzysztof Zajc dał pograć zmienniczkom, dzięki czemu rywalki zmniejszyły nieco straty. Ostatecznie było 67:52.

Punkty w niedzielę zdobyły: Walentowska 23, Hołtyn 10, Pietrzak 9, Targosz i Grabska po 6, Kuczyk 5, Skrzypczak 4, Franckowiak i Raczyńska po 2, Brambor 0.

Drugie spotkanie odbędzie się na Dolnym Śląsku w najbliższą środę.