Rycerze Rydzyna nie zwalniają tempa. Po raz drugi byli lepsi od ŁKS-u Łódź

20:28, 17.04.2021 D.C. Fot. autor Aktualizacja: 12:28, 18.04.2021

Koszykarze Rycerzy Rydzyna po raz drugi pokonali ŁKS Łódź i awansowali do kolejnej rundy play-off drugoligowych rozgrywek. W niej zmierzą się z Polonią Bytom.

Sobotnia wygrana przyszła Rycerzom znacznie łatwiej niż przed tygodniem, w pierwszym spotkaniu. Już po 3 minutach gry było 12:0 dla gości. Pierwsza kwarta zakończyła się ich wygraną 27:13. W drugiej także górą byli koszykarze z Rydzyny. Wygrali 19:15 i do przerwy ich przewaga sięgała już 18 "oczek".

Po zmianie stron nasi koszykarze kontrolowali wydarzenia na boisku. Wprawdzie trzecia ćwiartka przyniosła minimalne zwycięstwo gospodarzom, ale w ostatniej odsłonie znów górą byli Rycerze, którzy wygrali ostatecznie 97:74.

Punkty zdobyli: Chanas 20, Rostalski 19, Milczyński 17, D. Bręk 12, Samolak 10, M. Bręk 7, Świerczyk i Kin po 3, Nawrocki 2, Łukanus 0.

W ćwierćfinale play-off podopieczni Jędrzeja Jankowiaka zmierzą się z Polonią Bytom, która odprawiła z kwitkiem Noteć Inowrocław..