Co za mecz, co za emocje, jest awans! Gratulacje dla koszykarek Pompax Tęczy Leszno

14:07, 03.05.2021 D.C. Fot. archiwum Aktualizacja: 19:33, 03.05.2021

Ostatni mecz rybnickiego ćwierćfinału mistrzostw Polski koszykarek U-17 zdecydował o awansie leszczynianek. Podopieczne Macieja Krówczyńskiego pokonały w  nim drużynę gospodarzy - RMKS 59:56.

Stawką pojedynku było druga lokata w turnieju i awans - obok ŁKS KK Łódź - do półfinału krajowego czempionatu. Nasze koszykarki świetnie rozpoczęły spotkanie, bo pierwszą kwartę wygrały 18:14, a do przerwy prowadziły już 31:22. Rywalki jednak nie odpuszczały. Po zmianie stron zniwelowały straty do zaledwie 1 "oczka" i przed ostatnią odsłoną było tylko 45:44 dla Tęczy. Zacięty bój trwał do ostatniej sekundy. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyły się leszczynianki, które wygrały 59:56.

Najwięcej punktów dla leszczynianek zdobyły: Gbiorczyk 17, Mikołajczak 16, Jędryczka 9, Skrzypczak 6.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w półfinale mistrzostw Polski U-17.