Zamknij

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno zakończyły udział w mistrzostwach Polski. Nie udało im się awansować do finału

13:20, 16.05.2021 D.C. Fot. archiwum Aktualizacja: 13:22, 16.05.2021
Skomentuj

Na półfinale zakończyły udział w mistrzostwach Polski U-17 koszykarki Pompax Tęczy Leszno. W turnieju w Łodzi zajęły ostatnie, czwarte miejsce.

Leszczynianki, które i tak sprawiły dużą niespodziankę awansując do czołowej szesnastki drużyn w kraju, trafiły do bardzo wymagającej grupy. O awans do finału przyszło im bowiem rywalizować z tak uznanymi firmami jak: Widzew Łódź, GTK Gdynia i Wisła Kraków

Na początek trzydniowej rywalizacji leszczynianki zmierzyły się z gospodyniami imprezy - Widzewem. Uległy im wyraźnie 42:93. Najwięcej punktów dla Tęczy uzyskały: Jędryczka 10, Gbiorczyk 8, Nowacka i Jankowska po 4.

W sobotę podopieczne Macieja Krówczyńskiego grały z Wisłą Can-Pack Kraków. Po pierwszej kwarcie przegrywały tylko 11:15, ale później rywalki odjechały. Wygrały ostatecznie 66:41. Najskuteczniejsze w naszym zespole  były tym razem: Śródecka 14, Molewska 9, Poprawska 5 i Tobółka 4.

Na zakończenie imprezy "Tęczowe" zmierzyły się z zespołem znad morza. Podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach rywalki uzyskały wyraźną przewagę do przerwy i później kontrolowały już sytuację. GTK wygrało 68:57. W starciu z gdyniankami najwięcej punktów dla Tęczy uzyskały: Mikołajczak 13. Jędryczka i Gbioroczyk po 13,