Zamknij
REKLAMA

Słoneczne bieganie z bukówieckimi Sokołami (zdjęcia)

16:46, 10.10.2021 | JAC, Fot. J. Kuik
Skomentuj
REKLAMA

Michał Szkudlarek z Przysieki Polskiej ma już 88 lat, a mimo to poradził sobie z pagórkowatą trasą 35. Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym. Na głównym dystansie wystartowało 268 biegaczy, a ponadto na krótszych dystansach wystartowało ponad 300 zawodników, także liczna grupa przedszkolaków.

Z uwagi na rządowe zakazy covidowe 35. edycję Biegu Sokoła odwoływano dwukrotnie. Tym razem jednak okoliczności, łącznie ze słoneczną pogodą, były bardzo sprzyjające. Po zwycięstwo sięgnął Adam Marysiak z Nowej Soli, ale w pierwszej dziesiątce znalazło się wielu reprezentantów naszego regionu – Łukasz Gembalski, Tomasz Musiał, Dawid Miaskowski, Norbert Kołodziej i Daniel Bosy. Pierwszą kobietą na mecie była Katsiaryna Ptashuk, Białorusinka reprezentująca Leszno.

Po raz 23. w Bukówcu rozegrano też Mistrzostwa Polski Lekarzy w Biegu na 15 km. Najszybciej ten dystans pokonał Robert Niewiedziała z Warszawy.

Wśród biegaczy można było dostrzec wiele ciekawych osób, jak na przykład prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka, czy też ulubieńca kibiców Fogo Unii Leszno, Damiana Ratajczaka,

Po raz kolejny mieszkańcy Bukówca Górnego pokazali swoją wielką sprawność jako organizatorzy tej prestiżowej imprezy.

Wyniki wszystkich biegów TUTAJ

[FOTORELACJA]6308[/FOTORELACJA]

 

(JAC, Fot. J. Kuik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%