Rydzyńska twierdza została obroniona. Rycerze samodzielnymi liderami w tabeli II ligi

21:24, 12.01.2022 Tekst i fot. ceg Aktualizacja: 22:00, 12.01.2022

Koszykarze Rycerzy Rydzyna skutecznie zrewanżowali się ekipie z Pleszewa za porażkę z pierwszej rundy rozgrywek. W zaległym spotkaniu na szczycie II ligi pokonali rywali 90:83.

W środowy wieczór w rydzyńskiej hali doszło do potyczki lidera z wiceliderem grupy D. Mecz był godny dwóch najlepszych zespołów dotychczasowych rozgrywek i dostarczył solidnej porcji emocji licznej widowni.

Po pierwszej kwarcie było 24:24, a do przerwy nieco lepsi byli gospodarze, którzy prowadzili 48:44. Po zmianie stron nadal trwała wyrównana walka, a żadna z drużyn nie mogła uzyskać znaczącej przewagi. Kluczowe dla losów spotkania okazały się dwa przechwyty w obronie Stanferda Sanny przy wyniku remisowym. Gospodarze odskoczyli i uzyskanej przewagi już nie oddali do końcowej syreny.

- Bardzo trudne spotkanie za nami, mecz walki. Tym bardziej cieszy zwycięstwo i to, że zdołaliśmy wygrać u siebie wyżej niż przegraliśmy w pierwszej rundzie w Pleszewie - powiedział Stanferd Sanny.

Najwięcej punktów dla Rycerzy zdobyli: Sanny 26, Milczyński 20, Chanas 18 i Kasiński 14.

Dzięki zaległej wygranej koszykarze z Rydzyny zostali samodzielnymi liderami w tabeli grupy D.