Pucharowych sukcesów ciąg dalszy. Tym razem z udziałem panów

10:53, 17.01.2022 ceg. Fot. Wamet Dąbcze Aktualizacja: 11:13, 17.01.2022

Informowaliśmy już o wygranej tenisistek stołowych Wametu Dąbcze w finale wojewódzkim Pucharu Polski. Zadowoleni mogą być też ich klubowi koledzy.

Oni w wielkim stylu awansowali do finału Pucharu Polski mężczyzn edycji wielkopolskiej. W półfinale tych zmagań w Poznaniu gracze Wametu Dąbcze pokonali KR-S fairPlayce Invest House Plus I Poznań 4:0 (w setach 12:0!). W decydującym spotkaniu klub z powiatu leszczyńskiego w identycznych rozmiarach uporał się z KR-S fairPlayce Invest House Plus II Poznań, tym razem tracąc w całym spotkaniu dwa sety.

Awans do finału Pucharu Polski oznacza, że tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zmagania w tych rozgrywkach w sezonie 2021/2022 zakończą przynajmniej ze srebrnym medalem. To najlepszy występ zespołu z gminy Rydzyna w tych zmaganiach. W dwóch poprzednich edycjach Wamet kończył rywalizację z brązowymi krążkami.

Finałowy mecz pomiędzy Wametem a Piastem Poprava Ostrzeszów zostanie rozegrany w hali sportowej w Dąbczu.