Zamknij
REKLAMA

Pięciokrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich zagra w Wamecie Dąbcze!

14:01, 26.06.2022 | ceg, Fot. Wamet Dąbcze.
Skomentuj
REKLAMA

Pięciokrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich i wicemistrzyni Polski seniorek w grze podwójnej – Karolina Pęk podpisała kontrakt z beniaminkiem I ligi kobiet w tenisie stołowym

Leworęczna zawodniczka największe sukcesy w swojej karierze odnosiła w zmaganiach osób niepełnosprawnych. Na swoim koncie ma aż pięć medali igrzysk paraolimpijskich - dwa złote i trzy brązowe.

Dwudziestoczterolatka ma także spore osiągnięcia w sporcie pełnosprawnych - informuje Mateusz Przybył, prezes klubu z Dąbcza. - W 2020 roku podczas 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski Pęk wraz z Emilią Kijok wywalczyła srebrny medal w grze podwójnej seniorek.

Ostatni sezon spędziła w Bronowiance Kraków, z którym zajęła czwarte miejsce w I lidze kobiet w grupie południowej. Indywidualnie nowa tenisistka stołowa klubu z Dąbcza wygrała 18 pojedynków i doznała 7 porażek.

Oprócz Karoliny Pęk w ekipie Wametu pozostały na kolejny sezon: Natalia Michorczyk, Sandra Kozioł, Agata Domańska, Magdalena Jaszczuk i Magdalena Borowczyk. W szerokim zestawieniu klubu z gminy Rydzyna na sezon 2022/2023 znajdują się również Julita Franek, Maja Fórmanowska i Amelia Szabała.

(ceg, Fot. Wamet Dąbcze.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

 Xx Xx

1 1

Gratulacje 17:54, 26.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%