Polacy wygrywają z Arabią Saudyjską. Ten mecz miał trzech bohaterów!

15:59, 26.11.2022 a, Fot. Łączy nas Piłka Aktualizacja: 09:19, 27.11.2022

W drugim meczu na Mistrzostwach Świata w Katarze Polska wygrała z Arabią Saudyjską 2:0! Mecz był niezwykle emocjonujący i bez wątpienia miał trzech bohaterów!

W pierwszej połowie gola strzelił Piotr Zieliński (39'), a karnego obronił Wojciech Szczęsny (45+1). W drugiej połowie wynik na 2:0 poprawił Robert Lewandowski (82').

Po raz pierwszy od wielu lat Polacy mają szansę wyjść z grupy na Mundialu. To najlepszy mecz Polaków na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej od roku 1974. Po dwóch pojedynkach nasza drużyna ma 4 punkty na koncie i obejmuje prowadzenie w grupie C.

Przypomnijmy, że pierwszy pojedynek z Meksykiem Polacy zremisowali 0:0, zdobywając 1 punkt. Teraz po meczu z Arabią Saudyjską dokładają 3 punkty. Kolejny mecz już 30 listopada, o godz. 20 z Argentyną.